Počet komentářů: 0
Nový komentář

Blog redakce i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
Divadlo v Dlouhé - Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách
Michal Novák, 29.11.2008
Na scénu nastupují tři muži v černém, kabaretiéři, kteří nápadně připomínají prodavače teleshoppingových šuntů a iluzí z WS International. Iniciály máme stejné s největším z dramatiků všech dob, a tak můžeme začít a rozehrát sterilní digest, Shakespeara rozemletého a slisovaného, velkého Wildu jako rychlou zhuštěnou vzdělávací show pro diváky dnešní doby, autora Hamleta jako sádrového trpajzlíka vhodného na zahradu...

Jak se podařilo vtěsnat celé dílo WS do 120 minut? Neprozradím, ale založené na jistém podvodu to samozřejmě je. To víte, nesmíte věřit reklamám. Třeba komedie jsou v podstatě nijace obejity, stejně jako sonety – k nim tvůrci alespoň vymysleli dobrý fór (kupte si program). Diváckým hitem nesporně bude rapovaný Othello, ale mně nejvíce dostalo rychloztvárnění Troila a Kressidy. Táborský – Vondráček – Matějka řádí v neskutečném tempu. Dovádivý shakespearovský kabaret je vystavěn na perfektní situační komice, místy velmi roztomilých absurditách nebo prostě přiznaném bláznění bez hlubokomyslností.

Inscenace ale možná až příliš vychází z manýr amerických show, některé původní fóry vyčpěly, nebo nemají šanci být vtipné v našich zeměpisných šířkách. Herci to jistě tuší a čekal bych, že s novými a novými improvizacemi trojice skvělých herců přijde také dramaturgická korekce a ještě větší posun k našim reáliím.

Viděl jsem to, co jsem viděl, a celkový dojem z viděného je 70 %.

Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu
[Editovat tento článek]


Opravdu smazat


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.