BuranTeatr

Ten třetí

Premiéra: 28.3.2009
Překlad: Julek Neumann. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Výprava: Iveta Ryšavá. Hudba: Matěj Plíhal. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: duben 2011.
Křehká metaforická hra současného francouzského dramatika nahlížející v mnoha podobách a proměnách fenomén milostného trojúhelníku.


inscenace již byla stažena z repertoáru

BuranTeatr
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
56 %
5651000
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Josef  30 %
158 hodnocení
+ souhlasím
Burani dojeli na to, že se rozhodli zpracovat pitomý text. Nechápu, proč někdo takové šmejdy překládá a hraje. Témata (milostný trojúhelník, žárlivost, korozivní tendence ve vztazích) jsou ohraná, ale proč ne. Problém je, že je Zeller zpracoval naprosto banálně a nezajímavě. "Ten třetí" neobsahuje v zásadě žádný příběh, neobsahuje zajímavé charaktery, neobsahuje cenné postřehy. Má jen modelové panáky, na které věší hyperjalové a rozkecané dialogy reflektující jejich vztah, popřípadě další mindráky. Zbytečné a nudné. Jedinou výhodou jsou herecké výkony, které z celé věci dělají alespoň relativně zábavnou a místy i humornou podívanou. Jenže nakonec je člověk stejně o to smutnější, když vidí, na co se plýtvá hereckým talentem.
Vlastimil  80 %
1 hodnocení
+ souhlasím
Ten třetí nemá až tak neduchaplné téma, či pitomý text, jak by si někdo mohl myslet.Těžko říci, zda "korozivní tendence ve vztazích" je pitomá záležitost nehodná překladu, či zinscenování.Nezkušeným možná může nevěra připadat banální, pokročilí si možná při této inscenaci řeknou "trochu to znám a trochu to bolí", tuto větu si ovšem může říci i pokročilí, který si tuto skutečnost nedokáže přiznat.Jsem pro překládání těchto textů a tím pádem i pro jejich uvádění na jeviště.Buranteatr jsem navštívil dvakrát a určitě ne naposledy.Líbí se mi jejich styl. Korozivním tendencím bychom měli být za mnohé vděčni.To tvrdí Vlastimil
Ivushka  70 %
7.4.2013 | 93 hodnocení
Claire  30 %
23.4.2011 | 100 hodnocení
DOMKEN  70 %
12 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.