Divadlo Drak

Princezna Turandot

Premiéra: 20.6.2015
Na motivy staré perské pohádky a divadelní hry Carla Gozziho. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Jakub Vašíček.
Poslední uvedení: rok 2018.
Příběh kruté a pyšné princezny Turandot. Dcera čínského císaře – neví, co je láska, a za žádnou cenu se nechce vdávat. Vymíní si proto na otci, aby uzákonil krutou podmínku pro všechny její nápadníky. Kdo chce princezninu ruku, ten musí uhodnout tři její hádanky, jinak bude o hlavu kratší. A hlavy padají a padají, protože Turandot je zatraceně chytrá. Je však také moudrá? A co může vzejít z jejího setkání s českým Honzou, který se také zařadil do zástupu nápadníků a tím i čekatelů na (téměř) jistou smrt...?
D6+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Drak
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7521000
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Spotczek  80 %
14.4.2016 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Drak představuje krutou princeznu jako vášnivou hráčku počítačových her, která se nezalekne stínat hlavy vlastním nápadníkům ani ve skutečnosti. Nicméně se najde jeden odvážlivec, který se postaví jejím hádankám s buchtami v rukách. Český Honza dá v šanc svůj vlastní život, když nechá Turandot rozhodnout, zda je silnější její nenávist nebo láska.
Moc hezké je skloubení typicky českých pohádkových prvků s něčím novým (forma počítačové hry jako ilustrace charakteru princezny) s nápaditými loutkami a hudbou (na začátku rádcové přejí vládci k narozeninám neobvyklou "temenohrou").
Coward  70 %
23.2.2016 | 269 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.