Divadlo Drak

Princezna Turandot

Premiéra: 20.6.2015
Na motivy staré perské pohádky a divadelní hry Carla Gozziho. Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Výprava: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Jiří Vyšohlíd. Režie: Jakub Vašíček.
Poslední uvedení: rok 2018.
Příběh kruté a pyšné princezny Turandot. Dcera čínského císaře – neví, co je láska, a za žádnou cenu se nechce vdávat. Vymíní si proto na otci, aby uzákonil krutou podmínku pro všechny její nápadníky. Kdo chce princezninu ruku, ten musí uhodnout tři její hádanky, jinak bude o hlavu kratší. A hlavy padají a padají, protože Turandot je zatraceně chytrá. Je však také moudrá? A co může vzejít z jejího setkání s českým Honzou, který se také zařadil do zástupu nápadníků a tím i čekatelů na (téměř) jistou smrt...?
D6+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Drak
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7521000

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Spotczek  80 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Drak představuje krutou princeznu jako vášnivou hráčku počítačových her, která se nezalekne stínat hlavy vlastním nápadníkům ani ve skutečnosti. Nicméně se najde jeden odvážlivec, který se postaví jejím hádankám s buchtami v rukách. Český Honza dá v šanc svůj vlastní život, když nechá Turandot rozhodnout, zda je silnější její nenávist nebo láska.
Moc hezké je skloubení typicky českých pohádkových prvků s něčím novým (forma počítačové hry jako ilustrace charakteru princezny) s nápaditými loutkami a hudbou (na začátku rádcové přejí vládci k narozeninám neobvyklou "temenohrou").
Coward  70 %
(zadáno: 23.2.2016, počet hodnocení: 249)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.