Divadlo Spejbla a Hurvínka

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Dejvická 38, Praha 6 [zobrazit na mapě]
[metro A Dejvická, tram 8-18-20-26 Vítězné nám., bus 143-149-180 Kafkova, 107-147-160 Dejvická]
Pokladna: po 13-18, út-pá 9-14, 15-18, so-ne 13-17
plán hlediště
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: večerní představení 19.00, víkendová představení 14.00 a 16.30
Nakročeno k derniéře:
Žeryčku, hop! (říjen 2023)
Ceny vstupenek:
250 Kč (večerní představení)
250-180 Kč (odpolední představení)
150 Kč ("miminí" představení pro nejmenší)
Poznámky a upozornění:
  • V den představení pro dospělé je pokladna otevřena do 19 hod. V případě, že divadlo nehraje, nebo je na uměleckém turné, je pokladna o víkendech uzavřena.
  • Večerní představení pro dospělé se hrají obvykle ve středu.
  • Rodinné vstupenky (při zakoupení 4 vstupenek) s 10% slevou z celkové ceny.
  • Slevy pro studenty a seniory lze uplatnit pouze na představení pro dospělé.
  • Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny a Žeryka.

Repertoár - inscenace pro děti

Hurvínek a král Blecha - Miki Kirschner, Robin Král
Premiéra: 26.5.2023. Dramaturgie: Janka Ryšánek Schmiedtová. Scéna a loutky: Miki Kirschner. Kostýmy: David Janošek. Hudba: Jan Lstibůrek. Režie: Miki Kirschner.
Celý život Spejbla a Hurvínka se změní ve chvíli, kdy zjistí, že jejich psí miláček Žeryk má blechy. A nebyli by to naši hrdinové, kdyby s blechami nenaložili po svém. Hurvínek přesvědčí pana Spejbla, aby si založil bleší cirkus! A pan Spejbl se chopí životní příležitosti. Jeden král by se rád smál, až by se za břicho popadal. Ale ono mu to nějak nejde, a tak nechá vyhlásit, že kdo ho rozesměje, dostane za odměnu půl království. Pan Spejbl vyrazí s bleším cirkusem na zámek, ale všechno se otočí vzhůru nohama...
D6+  
Spejbl, Hurvínek a já - Tereza Lexová, Jiří Jelínek
Premiéra: 20.10.2022. Dramaturgie: Tereza Lexová. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Zdeněk Král. Pohybová spolupráce: Ilona Šumná Hájková. Režie: Jiří Jelínek.
„Jsou lidé, kteří znají scénky Spejbla a Hurvínka zpaměti. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na cdčku. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na tričku. A David má Spejbla a Hurvínka v hlavě. Co mu tam říkají? A k čemu to vede...?“
D4+  
Hurvínek a nezvaný host - Miki Kirschner, Jana Kubíčková  (0:45x)
Premiéra: 11.6.2021. Výprava: David Janošek. Loutky: Miki Kirschner. Hudba: Jiří Škorpík. Režie: kol.
„Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte. A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě. Protože má Člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže Člunozubec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i Člunozobec krátký a nebo je to naopak...?“
D4+  
Žeryčku, hop! - Janka Ryšánek Schmiedtová, David Janošek  (0:30x + dětská herna)
Premiéra: 2020. Výprava: David Janošek. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Poslední uvedení: říjen 2023.
První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků. Z loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna, a pak se vraťte zpátky na zem...
D1+  
Jak s Máničkou šili všichni čerti - Miki Kirschner, Jiří Škorpík, Robin Král  (1:30)
Premiéra: 20.3.2014. Dramaturgie: Denisa Kirschnerová. Hudba: Jiří Škorpík. Texty písní: Robin Král. Scéna, loutky a režie: Miki Kirschner.
„To je k uzoufání, nosit stále ty samé, staré a nemoderní šatičky,“ vzdychá Mánička a se závistí si prohlíží své spolužačky, pyšnící se modely podle poslední módy. Za jejich kamarádství a za krásné šatičky by dala cokoliv. Přátelství Hurvínka, lásku bábiny asnad by se upsala i samotnému čertu. Od přání ke skutku není daleko. Stačí nastoupit do tramvaje a vydat se do Ďáblic. Do samého pekla, kde šijí všichni čerti…
D4+  
Hurvínkova Nebesíčka - Denisa Kirschnerová  (1:15)
Premiéra: 14.2.2013. Výprava a loutky: Denisa Abrhámová-Grimmová. Hudba: Jiří Škorpík. Texty písní: Robin Král. Režie: Ondřej Lážnovský.
Jak se přihodilo, že se Hurvínek s Máničkou setkali se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Francim?
D4+  
Hurvínek mezi osly - Miki Kirschner  (1:30)
Premiéra: 11.10.2011. Dramaturgie: Denisa Kirschnerová. Hudba: Jiří Škorpík. Texty písní: Robin Král. Výprava a režie: Miki Kirschner.
Hurvínkovým velkým přáním je nechodit do školy, kde ho to prostě nebaví. Když se však jednoho dne setká s prapodivnou osůbkou s oslíma ušima jménem Hýkálek a dostane se díky němu do města Oslovo, podívá se na školu i jinýma očima...
D4+  
Hurvínkův Mikuláš - Helena Štáchová  (1:10)
Premiéra: 6.12.2005. Výprava: Richard Maška. Hudba: Milan Dvořák. Režie: Martin Klásek.
Hurvínek s Máničkou netrpělivě čekají na příchod Mikuláše. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl, to se děti dozvědí v této pohádce, která je plná napětí, ale i písniček a zimních radovánek.
D4+  
Hurvínkova cesta do Tramtárie - Martin Klásek, Denisa Kirschnerová  (1:00)
Premiéra: 29.5.2003. Výprava: Miki Kirschner, Ivan Moravec. Hudba: Jiří Toufar. Režie: Martin Klásek.
Hurvínek s Máničkou se ocitnou v pohádkové zemi květin, kde vládne protivná princezna Gerbera. Také musí zachránit Žeryka!!!
D4+  
Hurvínkův popletený víkend - Helena Štáchová  (1:15)
Premiéra: 11.2.1999. Výprava: Naďa Sotáková a Dušan Soták. Hudba: Milan Dvořák. Režie: Helena Štáchová, Martin Klásek.
Dvě malá medvíďata, která utekla z cirkusu, zamotají hlavu Hurvínkovi, Spejblovi, Máničce a paní Kateřině.
D4+  
Pohádky pro Hurvínka - Pavel Grym  (1:30)
Premiéra: 13.5.1985. Obnovená premiéra: 17.1.2018. Výprava: Dušan Soták, Miroslav Huňka. Hudba: Jiří Kolafa. Režie: Jiří Středa, Martin Klásek.
Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek. Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i Dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. Záhy pochopí, v čem je jejich kouzlo.
D4+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 16.7.2023