Divadlo Spejbla a Hurvínka

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Dejvická 38, Praha 6 [zobrazit na mapě]
[metro A Dejvická, tram 8-18-20-26 Vítězné nám., bus 143-149-180 Kafkova, 107-147-160 Dejvická]
Pokladna: po 13-18, út-pá 9-14, 15-18, so-ne 13-17
plán hlediště
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: večerní představení 19.00, víkendová představení 14.00 a 16.30
Připravuje se:
Hurvínek a král Blecha - Miki Kirschner (červen 2023)
Nakročeno k derniéře:
Hurvínkovo přání (duben 2023)
Ceny vstupenek:
250 Kč (večerní představení)
250-180 Kč (odpolední představení)
150 Kč ("miminí" představení pro nejmenší)
Poznámky a upozornění:
  • V den představení pro dospělé je pokladna otevřena do 19 hod. V případě, že divadlo nehraje, nebo je na uměleckém turné, je pokladna o víkendech uzavřena.
  • Večerní představení pro dospělé se hrají obvykle ve středu.
  • Rodinné vstupenky (při zakoupení 4 vstupenek) s 10% slevou z celkové ceny.
  • Slevy pro studenty a seniory lze uplatnit pouze na představení pro dospělé.
  • Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny a Žeryka.

Repertoár - inscenace pro děti

Spejbl, Hurvínek a já - Tereza Lexová, Jiří Jelínek
Premiéra: 20.10.2022. Dramaturgie: Tereza Lexová. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Zdeněk Král. Pohybová spolupráce: Ilona Šumná Hájková. Režie: Jiří Jelínek.
„Jsou lidé, kteří znají scénky Spejbla a Hurvínka zpaměti. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na cdčku. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na tričku. A David má Spejbla a Hurvínka v hlavě. Co mu tam říkají? A k čemu to vede...?“
D4+  
Hurvínek a nezvaný host - Miki Kirschner, Jana Kubíčková  (0:45x)
Premiéra: 11.6.2021. Výprava: David Janošek. Loutky: Miki Kirschner. Hudba: Jiří Škorpík. Režie: kol.
„Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte. A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě. Protože má Člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže Člunozubec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i Člunozobec krátký a nebo je to naopak...?“
D4+  
Žeryčku, hop! - Janka Ryšánek Schmiedtová, David Janošek  (0:30x + dětská herna)
Premiéra: 2020. Výprava: David Janošek. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků. Z loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna, a pak se vraťte zpátky na zem...
D1+  
Hurvínkovo přání - Martin Klásek, Ondřej Lážnovský  (1:30)
Premiéra: 23.2.2016. Dramaturgie: Denisa Kirschnerová. Výprava a loutky: Miki Kirschner. Hudba: Jan Rotter. Režie: Martin Klásek, Ondřej Lážnovský.
Poslední uvedení: duben 2023.
Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí poslouchat taťuldu, a když ho ještě ke všemu pokladní nepustí do kina na premiéru jeho nejoblíbenějšího filmového hrdiny, protože je ještě malý, má toho dost. Bloumá nešťastně prázdnou pasáží, když uslyší písničku starého flašinetáře. Kde se tu tak najednou vzal? Jak se ukáže, není to jen tak obyčejný flašinetář, ale kouzelný dědeček, který může Hurvínkovi splnit přání. Hurvínek nemusí dlouho přemýšlet, přeje si být VELKÝ! Jestli se mu jeho přání vyplní a v dospělém těle bude tak šťastný, jak očekával, to prozradí už samotný příběh...
D4+  
Jak s Máničkou šili všichni čerti - Miki Kirschner, Jiří Škorpík, Robin Král  (1:30)
Premiéra: 20.3.2014. Dramaturgie: Denisa Kirschnerová. Hudba: Jiří Škorpík. Texty písní: Robin Král. Scéna, loutky a režie: Miki Kirschner.
„To je k uzoufání, nosit stále ty samé, staré a nemoderní šatičky,“ vzdychá Mánička a se závistí si prohlíží své spolužačky, pyšnící se modely podle poslední módy. Za jejich kamarádství a za krásné šatičky by dala cokoliv. Přátelství Hurvínka, lásku bábiny asnad by se upsala i samotnému čertu. Od přání ke skutku není daleko. Stačí nastoupit do tramvaje a vydat se do Ďáblic. Do samého pekla, kde šijí všichni čerti…
D4+  
Hurvínkova Nebesíčka - Denisa Kirschnerová  (1:15)
Premiéra: 14.2.2013. Výprava a loutky: Denisa Abrhámová-Grimmová. Hudba: Jiří Škorpík. Texty písní: Robin Král. Režie: Ondřej Lážnovský.
Jak se přihodilo, že se Hurvínek s Máničkou setkali se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Francim?
D4+  
Hurvínek mezi osly - Miki Kirschner  (1:30)
Premiéra: 11.10.2011. Dramaturgie: Denisa Kirschnerová. Hudba: Jiří Škorpík. Texty písní: Robin Král. Výprava a režie: Miki Kirschner.
Hurvínkovým velkým přáním je nechodit do školy, kde ho to prostě nebaví. Když se však jednoho dne setká s prapodivnou osůbkou s oslíma ušima jménem Hýkálek a dostane se díky němu do města Oslovo, podívá se na školu i jinýma očima...
D4+  
Hurvínkův Mikuláš - Helena Štáchová  (1:10)
Premiéra: 6.12.2005. Výprava: Richard Maška. Hudba: Milan Dvořák. Režie: Martin Klásek.
Hurvínek s Máničkou netrpělivě čekají na příchod Mikuláše. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl, to se děti dozvědí v této pohádce, která je plná napětí, ale i písniček a zimních radovánek.
D4+  
Hurvínkova cesta do Tramtárie - Martin Klásek, Denisa Kirschnerová  (1:00)
Premiéra: 29.5.2003. Výprava: Miki Kirschner, Ivan Moravec. Hudba: Jiří Toufar. Režie: Martin Klásek.
Hurvínek s Máničkou se ocitnou v pohádkové zemi květin, kde vládne protivná princezna Gerbera. Také musí zachránit Žeryka!!!
D4+  
Hurvínkův popletený víkend - Helena Štáchová  (1:15)
Premiéra: 11.2.1999. Výprava: Naďa Sotáková a Dušan Soták. Hudba: Milan Dvořák. Režie: Helena Štáchová, Martin Klásek.
Dvě malá medvíďata, která utekla z cirkusu, zamotají hlavu Hurvínkovi, Spejblovi, Máničce a paní Kateřině.
D4+  
Pohádky pro Hurvínka - Pavel Grym  (1:30)
Premiéra: 13.5.1985. Obnovená premiéra: 17.1.2018. Výprava: Dušan Soták, Miroslav Huňka. Hudba: Jiří Kolafa. Režie: Jiří Středa, Martin Klásek.
Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek. Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i Dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. Záhy pochopí, v čem je jejich kouzlo.
D4+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 30.1.2023