Divadlo Spejbla a Hurvínka

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Dejvická 38, Praha 6 [zobrazit na mapě]
[metro A Dejvická, tram 8-18-20-26 Vítězné nám., bus 143-149-180 Kafkova, 107-147-160 Dejvická]
Pokladna: po 13-18, út-pá 9-14, 15-18, so-ne 13-17
plán hlediště
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: večerní představení 19.00, víkendová představení 14.00 a 16.30
Ceny vstupenek:
250 Kč (večerní představení)
250-180 Kč (odpolední představení)
150 Kč ("miminí" představení pro nejmenší)
Poznámky a upozornění:
  • V den představení pro dospělé je pokladna otevřena do 19 hod. V případě, že divadlo nehraje, nebo je na uměleckém turné, je pokladna o víkendech uzavřena.
  • Večerní představení pro dospělé se hrají obvykle ve středu.
  • Rodinné vstupenky (při zakoupení 4 vstupenek) s 10% slevou z celkové ceny.
  • Slevy pro studenty a seniory lze uplatnit pouze na představení pro dospělé.
  • Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny a Žeryka.

Repertoár - inscenace pro dospělé

Hotel Spejbl - Miki Kirschner, Robin Král
Premiéra: 7.10.2020. Dramaturgie: Jana Kubíčková. Hudba: Jan Lstibůrek. Texty písní: Robin Král. Výprava, loutky a režie: Miki Kirschner.
Inscenace vycházející z původního projektu Robina Krále a Jana Lstibůrka „Blázinec“, na němž se hudebně podílela řada osobností. Spejbl s Hurvínkem diváky skrze setkání s podivnými „nocležníky“ hotelu provedou spletitými zákoutími lidské duše. Díky grotesknímu pohledu na svět a v duchu omnia vincit amor přinesou tomuto „léčivému hororu“ i potřebnou naději...
Spejbl a město hříchu - Miki Kirschner, Robin Král
Premiéra: 3.3.2017. Hudba: Jan Lstibůrek. Texty písní: Robin Král. Výprava, loutky a režie: Miki Kirschner.
Netradiční muzikál pro dospělé, který se nese v duchu noir. Po městě obchází vrah a Spejbl by měl být jedním z těch, kdo ho ještě dnes chytnou, jenže, kam se to vlastně poděl Hurvínek...?
Spejbl versus Drákula - Helena Philippová, Ivan Štědrý, Helena Štáchová  (1:55)
Premiéra: 8.10.2014. Výprava a loutky: Miki Kirschner. Hudba: Ivan Štědrý. Hudební spolupráce: Jiří Škorpík. Režie: Martin Klásek.
Remake inscenace z roku 1974. Swingový horor muzikál pro dospělé. Pan Spejbl se - stejně jako před čtyřiceti lety - opět pustí do skládání muzikálu, který ho má zbavit dluhů. V přízračné atmosféře pařížské mansardy, která je svědkem Spejblových tvůrčích muk, nechybí upírobijec Hurvínek, podnikavá nymfoMánička, pes baskervilský alias Žeryk a paní Kateřina, která svede boj o Spejblovu přízeň s francouzskou dekadentní zpěvačkou Poulet. Jak vše dopadne, když se k nočnímu životu probere i žoviální hrabě Drákula?
Dějiny kontra Spejbl - Augustin Kneifel, Helena Štáchová  (1:50)
Premiéra: 25.9.2012. Dramaturgie: Denisa Kirschnerová. Výprava: Dušan Soták. Loutky: Zdeněk Juřena. Hudba: Jiří Škorpík. Režie: Helena Štáchová.
Aktualizovaná podoba hry, uvedené v Divadle S+H v roce 1970. Prostřednictvím Spejbla a Hurvínka se seznámíme se skvělými objevy, které měly sloužit lidstvu, nakonec však byly proti němu zneužity. Praktiky nemocných mocných neztratily na své naléhavosti dodnes...
D12+  
To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem - Helena Štáchová & kol.  (1:45)
Premiéra: 2.5.2006. Výprava: Dušan Soták, Naďa Sotáková. Hudba: Jiří Toufar. Režie: Helena Štáchová, Martin Klásek & kol.
Reminiscenční inscenace, která připomíná divákům nejslavnější loutkové scény a dialogy mezi Spejblem a Hurvínkem, které za dobu existence této dvojice vznikly. Inscenaci doplňují varietní výstupy loutek.
D10+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 20.11.2023