Moravské divadlo Olomouc

Hello, Dolly!

Premiéra: 7.10.2022
Podle hry Thorntona Wildera „Dohazovačka“. Překlad: Ivo Osolsobě, Alexandr Kozák. Výprava: Miriam Struhárová. Choreografie: Lukáš Vilt. Dirigenti: Tomáš Hanák, Petr Šumník. Režie: Andrea Hlinková.
Jeden z nejpopulárnějších broadwayských muzikálů, jehož děj se točí kolem šarmantní vdovy Leviové, která se živí jako dohazovačka. Dokáže téměř cokoliv - i podmanit si srdce nedostupného muže...
Moravské divadlo Olomouc
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Zprávy

(4.10.2022)
Hello, Dolly! Michaela Stewarta a Jerryho Hermana patří mezi světové muzikálové klasiky minulého století. Na Broadwayi byl muzikál poprvé uveden v roce 1964, kde se okamžitě stal hitem, avšak širší popularity se dočkal po jeho filmovém zpracování z roku 1969 s Barbrou Streisand a Walterem Matthauem. V režijní koncepci Andrey Hlinkové nakoukneme právě do zákulisí natáčení tohoto hollywoodského filmu. O hudební nastudování se postará Tomáš Hanák. V hlavní roli Dolly Leviové se představí herečka Natálie Tichánková a v roli Horáce Vandergeldera operní pěvec Jiří Přibyl. Premiéra se uskuteční v pátek 7. října v 19:00 hodin, první repríza o den později.