Moravské divadlo Olomouc

Pan Scrooge

Premiéra: 8.10.2021
Překlad povídky, úprava a dramaturgie: Michaela Doleželová. Scéna: Ján Zavarský, Pavol Andraško. Kostýmy: Eva Farkašová. Hudba: Róbert Mankovecký. Režie: Marián Pecko.
Dramatizace známého příběhu Charlese Dickense o neočekávané morální přeměně hamižného obchodníka Scroogeho, ke které dojde během jediné mimořádné noci. Vše se uděje vinou několika tajemných návštěv, při kterých za lakotným a zlým staříkem přicházejí tři duchové. Duše všemi nenáviděného pana Scrooge, jejímiž jedinými hodnotami byly doposud pouze peníze a materiální statky, se tak znovuzrodí a najde v sobě dostatek místa pro dobro a lásku k druhým...
D6+  
Moravské divadlo Olomouc
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Zprávy

(7.10.2021)
Ebenezer Scrooge je hlavní postavou slavné povídky Charlese Dickense Vánoční koleda. Lakomý a mrzoutský obchodník, jehož charakter napraví o Štědrém večeru zvláštní hosté, se brzy objeví na jevišti Moravského divadla. Adaptaci světové literární klasiky uvede soubor činohry pod vedením slovenského režiséra Mariána Pecka. Premiéra inscenace Pan Scrooge byla původně naplánovaná na 4. června. Po vynuceném odkladu se prvního uvedení dočkáme v pátek 8. října, představení začíná v 19 hodin. První repríza bude v úterý 12. října v 19 hodin.