Zpráva

Fun Fatale 2013: Ženy na sto novocirkusových způsobů
vydáno: 15.2.2013
Ženy létající ve vzduchu, ženy houpající se na šále, ženy visící na kruhu i hrazdě, ale občas i ženy chodící a tančící na zemi. Zkrátka ženy na sto novocirkusových způsobů. To je letošní Fun Fatale!

Letos se koná druhý ročník ojedinělého mezinárodního festivalu nového cirkusu Fun Fatale. Festival, na němž se opět představí pouze ženy, bude probíhat od 28. února do 3. března v Klubu Mlejn v Praze. Klub Mlejn na pražských Stodůlkách je domovem souboru Cirkus Mlejn a také pořadatelem festivalu.Cesta do cirkusu minulosti, neposlušná Lilith i harmonie?!

Na festivalu Fun Fatale se představí zahraniční i české akrobatky. Po zahájení festivalu vystoupí Jana Korb z Německa se svými spolupracovnicemi a představením Vintage! Women! Varieté!, které vás zavede do doby prvních slavných akrobatek. Dánská pozemní akrobatka Moa Prescott vás v představení Zenith am / fm vezme na výlet do vašeho ega a do zákoutí samoty. Duo italských akrobatek UnA ViA Company využije v krátkém kuse s názvem Leave it! inspiraci biblickým příběhem o neposlušné a svéhlavé Lilith. Originální Pepper-Choc Duo se pokusí ukázat, že i v harmonii se soustředí velké množství energie. Snad se jim podaří vytvořit harmonii na jevišti i v sále v představení Energy in Harmony.


České novocirkusové soubory hned vedle těch světových

V sobotu 2. 3. uvede český soubor TeTy premiérové představení Bedřich, které bude akrobatickým bojem o vyvoleného dvou neústupných dam. Švýcarsko-britské duo Lucie N´DuhiraheFrancesca Hyde (soubor Collectif and then...), které spolupracuje s kulturním domem Mlejn i souborem Cirkusu Mlejn na řadě inscenací a workshopů, uvede vystoupení s názvem Damico & Waters Circus. Podium sice nebude plné divokých uvířat a stovek kubánských artistů, ale o pořádnou show se temperamentní akrobatky hravě postarají.

V sobotu večer čeká diváky ještě specialita letošního festivalu. Tou bude open-stage show složená ze samostatných čísel profesionálních akrobatek. Těšit se můžete na britské trio Mimbre a ukázku z jejich vystoupení Until now s hand to hand akrobacií, Lucie N´Duhirahe na chinese pole, Cirkus Mlejn se známým duem na visuté hrazdě, které se objevuje v jeho nejnovějším představení Dynamo, i další soubory.


Nový cirkus jen pro dospělé? V žádném případě!

Nový cirkus ale není jen pro dospělé, ba naopak, děti ho přímo milují! Proto bude v neděli 3. 3. od 15.00 na programu představení pro děti s názvem V peřinách nad Mlejnem. Česká režijně dramaturgická iniciativa Mikroskop op přinese magickou, lehce akrobatickou pohádku pro celou rodinu o uspávacích skřítcích, velikém přátelství a naději odehrávající se na vysněné posteli.

A co nedělní večer? Závěrečné představení prozatím zůstává na přání protagonistů v tajnosti. Již brzy nám snad povolí říci vám více. Jisté však je, že to bude skutečný novocirkusový zážitek!


A navíc – WORKSHOPY!

Kromě hlavního programu nabídne festival Fun Fatale bohatý doprovodný novocirkusový program. Na návštěvníky čekají tři workshopy s profesionálními zahraničními akrobatkami. První z nich se zaměří na Cloud swing (prověšené lano) a jeho lektorkami budou Lucie N´Duhirahe a Francesca Hyde. Workshop Jumping rope (švihadlo) bude určen především pro děti, ale účastnit se jej mohou i dospělí s duší dítěte. Třetím workshopem je Hand to hand neboli párová akrobacie. Akrobacií ve dvou i třech nás provedou akrobatky britské skupiny Mimbre. Na jednotlivé workshopy se zájemci mohou registrovat na emailu kurzy@mlejn.cz nebo u Jany Klimové na telefonním čísle +420 608 111 516. Více informací o datech, časech a cenách workshopů najdete na webových stránkách festivalu www.funfatale.cz.


zdroj zprávy: Barbora Novosadová