Zpráva

Léto na Švestkovém Dvoře
vydáno: 7.7.2016
Na Švestkovém Dvoře v Malovicích, sídle Divadla Continuo, se chystá bohaté kulturní léto. V červenci mají diváci možnost navštívit dvoudenní festival re:FRESH, který se koná 8. a 9.7., v srpnu si pak v rámci Mezinárodního divadelního projektu návštěvníci vychutnají představení LOĎ. Každý večer od 11. do 16. srpna vždy od 21 hodin.

Švestkový Dvůr je v letním období vždy nabitý umělci, divadelními představeními a krásnou letní atmosférou. Tento rok opět uvítáme na Švestkovém Dvoře hosty v rámci festivalu re:FRESH. Festival se koná letos již potřetí (2014 RE:START, 2015 RE:OPENING).

Program festivalu je koncipován tak, aby si ho užili celé rodiny.
Mimo jiné se diváci mohou těšit na skvělé Bratry v tricku a jejich Prasečí cirkus nebo divadelní soubor Vosto5, z hudby pak na Střídmé klusáky v kulisách višní nebo úžasnou Jablkoň.
Pro děti je připravený bohatý program plný dětských představení pro všechny věkové kategorie a také workshop žonglování.

Vstupné na festival je celodenní, zvýhodněné vstupenky jsou pak na oba dny a pro celé rodiny. Nabízíme i pro zájemce možnost přespání na přilehlé louce ve vlastních stanech.

Festival re:FRESH se koná 8. a 9. 7., brány Švestkového Dvora se otevírají v pátek již od 15:00.

Již týden po festivalu, od 18.7., obsadí Švestkový Dvůr 20 umělců z celé Evropy, aby pod vedením členů Divadla Continuo pracovali na nové inscenaci, která bude tentokrát vznikat přímo pro prostory Švestkového Dvora. Mezinárodní divadelní projekty Divadla Continuo jsou již tradiční kulturní zastávkou během léta, letos se koná jubilejní 20. ročník. Představení LOĎ / A BOAT se budou konat v srpnu od 11. do 16.8. každý večer od 21 hodin.

Švestkový Dvůr je starý statek v jihočeských Malovicích, jehož vznik je datován kolem roku 1868. Už 21 let je domovem členů Divadla Continuo, zázemím a zkušebnou pro jejich tvorbu. Je základnou pravidelných letních projektů, festivalů, workshopů a setkání umělců z celého světa. Je rezidencí pro divadelníky i umělce z jiných oborů. Je divadlem, kam chodí diváci na inscenace Divadla Continuo i hostující soubory a seskupení. V roce 2015 prošel Švestkový Dvůr rozsáhlou rekonstrukcí, aby mohl nabídnout umělcům kvalitní zázemí pro jejich tvorbu a divákům kvalitní zázemí pro jejich kulturní zážitky.

Program festivalu re:FRESH – 8. a 9. 7. 2016

Pátek 8.7. – program začíná od 16:00
Divadlo 100 opic / Pes a drak
Bratři v tricku / Prasečí cirkus
Střídmí klusáci v kulisách višní
Divadlo Vosto5 / Stand´artní kabaret
Stafano De Ponti a Elia Moretti

Sobota 9.7. – program začíná od 11:00
Marek a Marie / O psu PES
Storytelling / Pohádky Slovosledí babičky
Teatr Novogo Fronta / Jungle joke
Squadra Sua / Bomberos
Jablkoň
Storytelling / Slovosledi: Ve vlastní šťávě
Workshopy, výstavy a další

Vstupenky na www.goout.cz.
Jednodenní dětské: 60 Kč / dvoudenní dětské: 100 Kč (do 14 let)
Jednodenní dospělý: 90 Kč / dvoudenní dospělý: 150 Kč
Rodinná jednodenní: 180 Kč / rodinná dvoudenní: 290 Kč (2 dospělí + 2 děti do 14 let)

https://mapy.cz/zakladni?x=14.2254040&y=49.0918020&z=16&source=firm&id=397244

zdroj zprávy: Zuzana Bednarčiková