Blog redakce i-divadla

Do hlubin duše mořských víl
vydáno: 17.3.2019, Kateřina Jírová

Opět použita forma divadla na divadle, a opět bych se nebála říci, že filmu na divadle, jako ve Zlatovláskách. „Úvod do problematiky" je vlastně celkem zdařilá filmová groteska, kdy číšníkovi do kavárny vejde mladá žena, a začne si číst. Avšak drží knížku O malé mořské víle obráceně. Číšník ji elegantně otočí. Kavárna je u pravého portálu, a je to svět lidí. Následně číšník přenese slečnu do pohádky, jejíž jeviště se nachází u levého portálu. Dostáváme se do mořského světa víl, moudrého otce a zlé čarodějnice. Řezbované loutky Barbory Jakůbkové jsou velmi půvabné, až na děsivou čarodějnici ropušnici, a tak to má být. Měla bych výtku k mořské pěně, jejíž představitelky byly vyvedeny z plastu, což úplně nezapadá do koloritu. Ale asi to tak v současném moři je. V závěru se opět přesuneme do světa lidí, číšník zavře kavárnu, a vyrazí se slečnou na pláž.


Seděli jsme u levého portálu, takže jsme hlavní děj viděli velmi dobře, ale nevím, jak na tom bylo dětské publikum na druhém konci řady.


K této pohádce nemůžu mít dostatečně kritický odstup, neboť synek Malou mořskou vílu miluje, a kdyby to bylo na něm, rozhodně by jako mořská pěna neskončila.


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.