Blog redakce i-divadla

Léto s Městským divadlem Brno
vydáno: 13.6.2015, Peter Stoličný

Stalo se v Brně už dobrým zvykem, že v nádherném prostředí Biskupského dvora pod chrámem Petra a Pavla na Petrově budou v létě realizovány inscenace, ze kterých většina byla napsána právě pro tato kouzelná místa. Také letos bude Městské divadlo hostovat pod věžemi Petrova. Premiérou tohoto léta bude hra Mendel anebo Vzpoura hrášků.

V inscenacích uváděných v unikátním prostoru Biskupského dvora se pravidelně dramaturgie věnuje výrazným osobnostem moravské historie. Autorský tým Slovák – Šotkovský – Štěpán by měl inscenací Mendel aneb Vzpoura hrášků završit jakousi volnou, žánrově rozrůzněnou trilogii autorských inscenací koncipovaných pro tento prostor. Po výpravné legendě se zpěvy Baron Trenck a inscenaci Cyril a Metoděj, přichází na řadu příběh světově nejproslulejšího Brňana – zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela, opata augustiniánského kláštera na Starém Brně. Nepůjde o životopisné drama, ale o komediální zpěvohru s původními písněmi, v níž do Mendelova osudu vstupují  brněnské legendy a v níž se dozvíme také to, co na opatovy experimenty říká sám starobrněnský hrách. Režisérem inscenace je jako v případě Barona TrenckaCyrila a Metoděje Stanislav Slovák. Světová premiéra bude 21. června, hraje se potom každý večer do 26. června a od 5. do 7. července.

Těšit se mohou diváci také na další tituly z minulých let - Baron Trenck, bude se hrát v režii Stanislava Slováka  28. a 29. června. Potom úspěšný muzikál My Fair Lady (ze Zelňáku), v režii Stanislava Moši, hraje se 1. až 3. července. Nakonec slavná Noc na Karlštejně v režii Igora Ondříčka, na kterou se mohou diváci těšit od 9. do 12. července.


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.