Blog uživatelů i-divadla

Světová premiéra bez povšimnutí
vydáno: 7.11.2011, Ynot
5. 11. 2011 měla v Komorní činohře na Malé scéně v Divadle pod Palmovkou světovou premiéru hra Dušana Vicena Chopin v porcelánu. Text získal v roce 2005 třetí místo v soutěži Ceny A. Radoka. To je přeci celkem zajímavý počin a ... nikdo o tom neví! Dokonce ani tady to není uvedeno v seznamu premiér.

Na premiéře jsem sice nebyl, ale těším se až to uvidím, protože inscenace v KoČ jsou vždy precizně udělané a dotažené do posledního detailu a nejdou populárním proudem. A ... nikdo o tom neví.

Komorní činohra pravidelně uvádí české i světové premiéry, dělá nové věci, dělá poctivé divadlo, jaké se u nás dělá málokde a ... nikdo o tom neví.

KoČ dává šanci talentovaným mladým hercům, kteří přitom zřejmě procházejí pečlivým výběrem. A ... nikdo o nich neví.

Jak by o tom taky mohl někdo vědět, když peníze z grantu nemůžou evidentně stačit zdaleka ani na provoz. Kde by se vzaly peníze na reklamu, která by mezi záplavou komerčních a štědře dotovaných scén alespoň trochu zaujala?

Vyzývám proto alespoň uživatele i-divadla, které považuji za kulturně osvícené, aby si hledali nové věci a dobré věci a nešli s davem hlavním proudem. Choďte do malých divadel. To co v některých kamenných divadlech dělají s desetimilionovými rozpočty by se menší "nezávislé" scény styděli uvést. A stejně budou lidi chodit radši tam, kde jsou inscenace udělané sice špatně, ale za velké peníze a s velkou reklamou.

Tolik můj povzdech...

Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

ynot (30.1.2012, 15:36:57)  reagovat
někdo si přece povšimnul
Došlo na má slova! {:-) Máša Málková je v širší nominaci na Thálii za toto představení. Co na tom, že do užší nominace se nedostala. Co na tom, že objektivita udílení Thálie je značně pofidérní. Aspoň si někdo všimnul...