Alfred ve dvoře

Tamura

Premiéra: 18.9.2018. Podle knihy Šóhei Óoka „Ohně na planinách“. Výprava: Tereza Bartůňková. Hudba: Jan Nedbal, Jan Čtvrtník. Režie: Tereza Bartůňková, Jan Čtvrtník & kol.
0:55x


Audiovizuální pouť postapokalyptickou krajinou. Tamurova poslední cesta. Pod nohama sopečný štěrk, do zad se opírající žhnoucí slunce. Zvukovou kulisu tvoří jen jeho vlastní plytký dech, přehlušovaný nepravidelnými výbuchy někde v dálce. Kam až oko dohlédne, rozkládá se krajina spalovaná slunečním žárem a ohni, pořád hořícími na planinách. Všudypřítomný dusivý kouř. Bezmoc a zoufalství. A zatímco voják Tamura umírá někde mezi válečným konfliktem a ekologickou katastrofou, dostává divák prostor pro meditaci a imaginaci, stejně jako pro zvědomění blížící se apokalypsy...
Alfred ve dvoře
Hodnocení inscenace
Redakce
20 %
Uživatelé
65 %
6521000
Hodnocení redakce
Michal Novák 20 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 20 %
(zadáno: 27.12.2018, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Těžko hodnotit projekt, který s divadlem má společného pramálo, je to spíše laboratoř, v níž si mladí tvůrci zkoušejí postupy, zejména animační. Přihlížíme tedy audiovizuálnímu konceptu, kde obsluha monotónně variuje a technologicky zprostředkovává (animace, zvuk) apokalyptickou náladu inspiračního zdroje. Prostor pro vlastní imaginaci? Bez výkladu či divadelní akce v divadle se imaginace zkrátka u mě nenastartuje, což nutně neznamená, že jiní se „nenapojili“. Pro mě z divadelního hlediska to byl zbytečný večer.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lumca 60 %
(zadáno: 21.6.2019, počet hodnocení: 322)
Oliverpiv 70 %
(zadáno: 18.3.2019, počet hodnocení: 73)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.