Branické divadlo

Sébastien Thiéry

Dva nahatý chlapi

Premiéra: 3.11.2016. Překlad: Jaromír Janeček. Scéna: Jan Tobola. Kostýmy: Elen Dufková. Hudba: Pavel Ryba. Režie: Jan Nosek Novák.
Poslední uvedení: rok 2017.


Hořká absurdní komedie kontroverzního francouzského autora. Dva do té doby úplně seriózní advokáti ze stejné kanceláře se probudí úplně nahatí ve stejné posteli… Není jasné, jak ani proč k tomu došlo - manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Branické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
40 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Karel S 10 %
(zadáno: 3.3.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Utahané a poměrně často i nudné představení s ve většině případů nepříliš zajímavými hereckými výkony (Jiří Racek je čestná výjimka). Možná je mé hodnocení ovlivněno i naprosto tristní návštěvností - bylo nás v divadle zhruba 20, z toho prý ještě polovina přes Slevomat ...
Falos 50 %
(zadáno: 31.1.2017, počet hodnocení: 189)
přínosný / zajímavý komentář
skvelej jiri racek
Togaf 60 %
(zadáno: 26.11.2016, počet hodnocení: 127)
Wicht 40 %
(zadáno: 23.11.2016, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Ani hořká, ani absurdní - spíše rozvleklá a trochu utahaná, chtělo by se říct. Hra, která by si zasloužila mnohem kratší stopáž a přesvědčivější herecké výkony. Nevím, jestli tahle hra byla šťastnou volbou pro jinak velmi hezky opravené Branické divadlo. V poloprázdném hledišti (cca 50 lidí) seděla věková kategorie 60+ (s výjimkami, samozřejmě), pro kterou je téma homosexuality pořád ještě tabu a tím pádem i potlesk byl velmi vlažný. Doporučuji se před představením posilnit alkoholickým nápojem (ačkoliv místní "divadelní kavárna" je poněkud tristního ražení).

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.