BuranTeatr

Výslech zahájen

Premiéra: 28.4.2018
Překlad: Silvie Šustrová. Úprava: Jan Šotkovský, Roman Groszmann. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Kostýmy: Aneta Grňáková. Scéna a režie: Roman Groszmann.
Svrchovaně napínavý příběh. Dvě výslechové místnosti, čtyři policisté a dva zločinci, pět mužů a jedna žena. Na policejní stanici v severoirském Belfastu běží poslední hodiny zákonné lhůty, kterou mají policisté na usvědčení nebezpečného teroristy. Důkazů je ovšem nedostatek, nezbývá než doufat v jeho přiznání. Terorista ovšem volí osvědčenou taktiku – na nic nereaguje, na nic neodpovídá. Ve vypjaté situaci začínají policistům povolovat nervy. Hlavní vyšetřovatelka zároveň bojuje o vytoužené povýšení. Nezbývá, než hrát vabank – ale co když každý z policistů hraje o něco jiného...?
BuranTeatr
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
67 %
6761000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Gaja  80 %
27.10.2019 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné překvapení, zajímavé téma.
Michvon  80 %
6.8.2018 | 193 hodnocení
+ souhlasím
Viděno v Celetné, kde byla ostudně malá návštěvnost, což je škoda. Doufám, že BuranTeatr na Prahu nezanevře!
Problematika Severního Irska z jiného úhlu pohledu. Vysoce žhavé téma, minimalistická scéna, podařené herecké výkony. Napínavé, zajímavé, aktuální. Velká spokojenost!
Powstalec  50 %
31.5.2018 | 111 hodnocení
+ souhlasím
Docela zklamání. Myslím, že se nepodařilo úplně dobře vykreslit postavy ani podstatu příběhu. Herecké výkony tradičně skvělé, tedy až na Martina Tlapáka, ten za ostatními zaostával. Na jevišti jsou po celou dobu dvě výslechové místnosti, ale k nějaké interakci došlo pouze jedenkrát, tedy vcelku nevyužitý potenciál. To, že každý policista usiluje o něco jiného samozřejmě divák později pochopí, ale je to vlastně jen konstatováno. Bez nějakého efektu a většího přesahu. Největší přínos pro mě představení mělo v tom, že jsem se dozvěděl o existenci UDA a něco si o ní zjistil. (více v článku na blogu)
TomD  60 %
29.6.2019 | 31 hodnocení
Kam  70 %
6.10.2018 | 67 hodnocení
Víťa84  60 %
31.5.2018 | 85 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.