CED

Pino Cacucci

¡Viva la Vida! FRIDA ¿?

Premiéra: 13.4.2013. Překlad: Jana Montorio Doležalová. Výprava: Pavla Kamanová. Režie: Aleš Bergman.


Monodramatická sonda do duše známé mexické malířky Fridy Kahlo (1907 – 1954), silné ženy a umělkyně se svobodomyslným vztahem k životu, uvězněné ve zmrzačeném těle, jež navždy muselo nést následky vážného zranění.
CED
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
VeraG 80 %
(zadáno: 14.6.2015, počet hodnocení: 14)
Paya888 90 %
(zadáno: 15.12.2014, počet hodnocení: 245)
379Marco 100 %
(zadáno: 3.12.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Parádní představení s výborným hereckým podáním. Choreografie, světla, zvuk super! Plné emocí, kelímky na stropě i barvy a papíry, všechno to hrálo skvěle!
Odpurce-experimentalniho-div 0 %
(zadáno: 2.12.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Z této inscenace jsem špatný, jako jsem už dlouho špatný z žádného divadla nebyl. Udělat inscenaci bez témata a námětu považuji za velkolepý výkon. Nuda o ničem. Zkrátka ztracený čas. Také nerozumím, proč zde ? stejně jako v jiných experimentálních inscenacích ? je potřeba něco špinit, ničit, apod. Kelímky s barvou neměly žádný význam, akorát se poté musí Eva Ventrubová pokusit umýt barvy. Je to zkrátka kus, na který se hodí zajít, jelikož se poté všechna představení, která se mi do dneška zdála špatná, zdají dobrá.
Tatranka 100 %
(zadáno: 5.11.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Prožijete neuvěřitelných 70 minut plných napětí, emocí, hereckých obrazů, během kterých poznáte nejen Fridu Kahlo, ale možná taky trochu sami sebe.
Obdivuhodný herecký výkon! Zvedám palec celé inscenaci.
( A víte, jak ze sebe žena udělá chlapa?
- Prostě se postaví na hlavu! ) (více v článku na blogu)
Barča 90 %
(zadáno: 7.10.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Originální choreografie (např. nasedávání na "kelímky") a scéna (postupně odpadávající bílé kelímky). Překvapilo mě i využití kostýmu, který se z obyčejných kalhot lehce a výstižně změnil v Diega. V neposlední řadě výborný herecký výkon Evy Ventrubové - žasla jsem a zároveň trnula ve chvílích, kdy pojídala fotografie nebo po sobě mazala barvu. Dokázala upoutat moji pozornost na hodinu - sama na jevišti a přece se spoustou postav. Určitě doporučuji.
EvaJulie 100 %
(zadáno: 1.10.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Silně emocionálně působící představení se skvělým hereckým výkonem Evy Ventrubové. Představitelka Frídy vystřídá řadu hereckých poloh, tudíž mnohého diváka osobně zasáhne. Zajímavá napaditá scéna ještě prožitek umocňuje. Hra s rekvizitou zajímavým způsobem propojuje hereckou, režijní i scénografickou stránku inscenace. Rozhodně stojí za zhlédnutí! Vřele doporučuji!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.