Divadlo Continuo

Den osmý

Premiéra: 15.2.2014. Výprava: Helena Štouračová. Hudba: Alessandro La Rocca. Režie: Pavel Štourač.


Inscenace inspirovaná nejstaršími písemnými zmínkami lidské historie - fragmenty mýtů oblasti starověkého Blízkého východu, texty Sumerů, Akkadů, Chetitů, Ugarytů či Izraelců odkazující nejen k počátkům lidské civilizace, ale i k věčnému základu, který tvoří podstatu lidského rodu, společnosti i jednotlivce bez ohledu na dobu, kulturní odlišnosti a historické pozadí.
Cena udělená na 30. ročníku Skupovy Plzně
Pavel Štourač za syntézu elementů těla, loutky a hlasu v inscenaci Den osmý Divadla Continuo Malovice

Divadlo Continuo
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 60 %
(zadáno: 12.3.2014, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
V tomto projektu najdeme všechno, co je pro práci Divadla Continuo typické: propojování výtvarných artefaktů či znaků s fyzickým projevem herce a všudypřítomným rytmem. Zejména ta loutkařina je zde fascinující, pracuje se syrovým materiálem, jimž vdechuje až hyperrealistický život. Pro téma si Continuo tentokrát šlo k poněkud morbidním vyprávěnkám z počátku starověku (z nichž čerpala biblická pojednání nebo antická dramatika), nějaké obecné „universum“ se z nich ale přetlumočit podle mého nepodařilo. Tvůrci hledají archetypální situace, a u toho zůstávají, nic nedopoví.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.