Divadlo Debut

Pláňka

Premiéra: 9.1.2026
Překlad: -bude doplněno-. Režie: Jiří Bábek.
Poslední uvedení: květen 2026.
Ohnivé drama mladé ženy z pera španělského básníka. Touhy, sny, láska, ale také víra, řád, povinnosti. Ve světě neporozumění, přetvářky a klepů se odvíjí příběh plný zvratů v ději i duši hlavní hrdinky. A konec je drsný jako život na španělském venkově. Žena by neměla zůstat svobodná. Raději ne. Svatba! Manželství! Děti! Kdo je chce, ten je má. Tak to má být. Lidi se berou, aby založili rodinu. A co když ne...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Debut
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
50 %
5011000
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
MartinB  50 %
30.4.2026 | 180 hodnocení
+ souhlasím
50 - 60 % Skvěle řešená inscenace, které stačí židle a pár rekvizit, dýchá příjemnou symbolikou. Rozdělení role Yermy mezi všechny čtyři slečny bylo podařené. Lunary a Gregorová suverénně opanovaly jeviště nejen jako Yerma, ale výborné byly i ve svěřených vedlejších úlohách. Mezi nimi a prvními dvěma Yermami (Pálková, Kazdová) je propastný rozdíl a zejména Kazdová podala absolutně nulový, plochý výkon. Velmi dobrý Placek, proti němu špatný Rýdl (ačkoli to byl velký rozdíl, nebyl tak markantní jako v případě slečen).

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.