Divadlo D’Epog

informace uvedené u tohoto divadla nemusí být plně aktuální z důvodu nenavázané či nefunkční spolupráce  
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Industra STAGE
Adresa: Masná 9, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 12 Kovářská / bus 44-47-49-77-84 Hladíkova]
Sál Břetislava Bakaly
Adresa: Žerotínovo nám. 6, Brno [zobrazit na mapě]
ředitel / umělecké vedení:
Lucia Repašská

Přání, pochvaly, stížnosti... (0)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • .

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Šest miliard Sluncí - Ondřej Novotný, Eva Rysová & kol.
Premiéra: 21.11.2013. Dramaturgie: Ondřej Novotný. Výprava: Anna Solilová. Hudba: Paweł Passini, Daniel Moński. Režie: Eva Rysová.
Koprodukční inscenace Experimentálního prostoru NoD a Divadla D´Epog.
Poslední uvedení: říjen 2015.
Autorský divadelní projekt inspirovaný Alzheimerovou chorobou. Všechny teorie vesmíru končí jeho zánikem, všechny organismy ztratí své životní funkce. Šest miliard Sluncí byla donedávna hmotnost největší známé černé díry, vědci již údajně objevili mnohem větší. Co se stane, když se černé díry začnou objevovat a rozpínat v naší paměti? Co zůstane z člověka...?
Sólo pro toho, kdo je nejblíž - kol.
Premiéra: 1.6.2013.
Příběh soustružený poezií Petra Hrušky, Pavla Kolmačky, Karla Šiktance. Výlet na střechu, blíž ke hvězdám, pohled do krajiny, ve které vzplanou ohně.
121 -
Premiéra: 20.3.2013. Výprava: Matěj Sýkora. Režie: Lucia Repašská.
Poslední uvedení: říjen 2015.
Orgie sdělnosti. Úspěšný projekt zaměřený na lidi. Nekonfliktní a bezpečný výzkum percepce těch, bez nichž bysme, kurva, nebyli. Voly, voly, jak si vlastně povídáte? Bu bu bu bu bubu, bu bu bu bu bubu.
Ninivea -
Premiéra: 20.4.2012. Dramaturgie: Petr Maška. Režie: Lucia Repašská.
Variace na zlo. Preludování o čistotě. Přeludování o čistkách. Theatrum mundi v hledišti Brna. Hřích neexistuje. Není na světe hříchu tak velikého, jež by Bůh upřimnému kajícnikovi neodpustil. Vize městečka Ninive s panoptikem jeho obyvatelů exponuje motivy očišťování společnosti od jednotlivce, těla od špíny i duše od hříchu. Inscenace tak nabývá ambice stát se sondou do pohnutek vedoucích k činění zla i schopnosti sebekritiky.
Zahrada Crim - Petr Maška
Premiéra: 12.12.2011. Dramaturgie: Petr Maška. Režie: Lucia Repašská.
Inscenace inspirovaná básnickou skladbou Jana Zahradníčka „Znamení Moci“ a novelou Heinricha Bölla „A neřekl jediné slovo„. Městem táhnou dva průvody. Z jedné strany procesí s monstrancí, ze strany druhé drogisté s transparenty. Někdo musí táhnout za kratší provaz. Hry mastičkářů a hlav pomazaných.
Cesty / Poutě - Ondřej Novotný
Premiéra: 10.12.2011. Dramaturgie: Tomáš Soldán. Výprava: Anna Solilová. Režie: Eva Rysová.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
Koláž textů o trmácení, svobodě pohybu, ale také o neutěšené upjatosti k jedinému místu. Protože všichni jsme poutníci a všichni někam putujeme, nezáleží na tom, zda jdeme přes celý kontinent nebo jen ode zdi ke zdi. Jako podklad ke scénáři posloužily nejrůznější texty, které se fenoménem putování a cestování zabývají. Od cestovatelského serveru Lonely Planet po svědectví pátera Františka Lízny, od románu Olgy Tokarczuk po poezii Charlese Baudelaira.
Di_sein - Petr Maška
Premiéra: 10.5.2011. Dramaturgie: Petr Maška. Režie: Lucia Repašská.
Deset herců v industriálním prostoru. Tělo jako objekt. Thámovi strhli Boudu, Mozartovi strhali operu, starý Casanova je strhaný. Brecht radí hercům, Hamlet radí hercům, herci jsou bezradní...a hladoví – cpou si břicha na cizí útraty. Nenasytná žebrácká opera. Za humny se páchá francouzská svoboda. Klasicismus visí na vlásku. Vynalezli jsme gilotinu a jsme s rozumem v koncích (oprava: ...a jsem s rozumem v Kotcích) V Praze poddaní roubí cesty, aby se poklonili novému českému králi. Hoří Řím i Jerusalém. Revoluce kam se podíváš. Na sklonku epoch, na sklonku divadla, hraje se fraška seria.
Display Pastrana - Petr Maška
Premiéra: 15.12.2010. Druhá část monodramatického diptychu ŽENA SUBJEKT / ŽENA OBJEKT. Dramaturgie: Petr Maška. Výprava: Anna Solilová. Režie: Eva Rysová.
Inscenace volně vycházející z příběhu Julie Pastrany, chlupaté ženy-obludy po celý svůj život (i po něm) vláčené světem jako objekt excentrické podívané. Milosrdné opomenutí duše, devalvace na tělesnost lidské existence.
Heteronym Nin - Petr Maška
Premiéra: 8.5.2010. První část monodramatického diptychu ŽENA SUBJEKT / ŽENA OBJEKT. Dramaturgie: Petr Maška. Režie: Lucia Repašská.
Inscenace na motivy deníku spisovatelky Anaïs Nin. Portrét nebo zátiší? Můj deník je mé tělo, 4 500 stránek masa a krve, mé tělo je můj život, můj život je umělecké dílo. Přála bych si vykrvácet mezi čisté archy papíru. Právě tohle musí mít na mysli každý, kdo říká „vydat se vlastním nákladem“.

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 4.2.2020