Divadlo Dialog

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
31.12.So17:00Sexem ke štěstí
vstupenky
31.12.So17:00 vstupenky
Sexem ke štěstí
Adresa: Smetanovy sady 9, Plzeň [zobrazit na mapě]
[tram 4, t-bus 11-12-13-15-16-17, bus 20-27-35 U Práce]
Pokladna: vždy 30 minut před začátkem představení
Ceny vstupenek:
280-160 Kč (SPODINA)
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo Dialog je otevřená studiová scéna, na níž působí více profesionálních i neprofesionálních souborů různého zaměření, se svébytnou dramaturgií a tvůrčí autonomií.
  • SPODINA (SPOlečnost DIvadelních NAdšenů) pod vedením herce a režiséra Jakuba Zindulky je zaměřena na texty moderní dramatické literatury a dále na texty klasické v konfrontaci s inscenační tradicí.

Repertoár - SPODINA

Médeia - Eurípidés
Premiéra: 17.10.2021. Překlad: Ferdinand Stiebitz. Režie: Jakub Zindulka.
Současností zarámovaná komorní úprava antické hry zredukovaná na čtyři postavy a hlasy.
Fajnmen (QED) - Peter Parnell
Premiéra: 13.5.2019. Překlad: Lucie Kolouchová. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Jedna noc v pracovně proslulého vědce, učitele, hudebníka, malíře, amatérského herce a milovníka krásy žen, přírody a života - fyzika Richarda Feynmana.
Terapie smíchem - Jaroslav Matějka
Premiéra: 23.4.2019. Režie: Jaroslav Matějka.
Autorská inscenace jednoho herce - vizionáře podle skutečné události. Smích odjakživa léčil, bohužel se na to zapomnělo. Jaroslav Matějka se vrací ke kořenům léčby smíchem a chce pomáhat všem. I lidem...
Manželství je vražda - Nick Hall
Premiéra: 29.12.2018. Překlad: Jitka Sloupová. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Ztřeštěná komedie s detektivními prvky a jednou dokonanou vraždou. Rok a půl po rozvodu vyhledá Polly svého bývalého manžela Paula s nabídkou, aby společně napsali další díly detektivních románů, které spolu kdysi psávali. Ovšem jejich spisovatelská metoda je poněkud originální. Logiku svých zápletek a proveditelnost vražd si ověřují tím, že je společně přehrávají. Nejde však tentokrát opravdu o život? Jak společně napsat detektivní román a přitom se nezabít...?
Sexem ke štěstí - Jakub Zindulka
Premiéra: 2.9.2018. Hudba: Petr Šolc. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Pikantní komedie o ochladlých vztazích a sexcoachingu. Stella je skutečnou odbornicí na oživení intimních manželských hrátek. Proto se na ni obrátí stárnoucí Norbert, který není spokojen s intimním soužitím se svou mladší manželkou Hedvikou...
Osamělost fotbalového brankáře - Didier Kaminka
Premiéra: 14.4.2018. Překlad: Alexander Jerie. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Komedie o jednom zoufalém životním zápasu. Malý člověk ve velkém světě. Co si má chudák reprezentační brankář počít, když je obrana mužstva tak dokonalá, že si už rok nesáhl na míč? Když si už nikdo z fanoušků ani nepamatuje jeho jméno? Ukrutně vtipná tragigroteska o tom druhém v nás...
Sexy prádlo - Michele Riml  (1:10x)
Premiéra: 31.12.2017. Překlad: Jitka Sloupová. Úprava překladu: Jakub Zindulka. Výprava: Jakub Zindulka. Mix zvuku: František Šimánek. Světla: Dmitrii Kulikov. Režie: Jakub Zindulka.
Alice a Henry jsou spolu dvaadvacet let. Jejich děti odrostly a oni se ocitli v situaci, kterou znají tisíce párů v jejich věku: jiskra v jejich krbu skomírá. Alice se s tím nechce smířit, a proto zakoupí knihu „Sex pro vyhořelé“ a přinutí Henryho objednat na víkend luxusní hotelové apartmá. Hra, která si pohrává s žánrem sitcomu, se nakonec dostává poměrně hluboko k důvodům, které drží dva lidi spolu.
Hráči - Nikolaj Vasiljevič Gogol
Premiéra: 11.9.2017. Překlad: Leoš Suchařípa. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Věčně živá komedie. Žádný podvodník není tak dokonalý, aby se nenašel ještě dokonalejší...
Smích zakázán - Miro Gavran
Premiéra: 28.4.2017. Překlad: František Karoch. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Komedie o netradičním milostném trojúhelníku. Co si počít, když se chcete zbavit milence, ale jeho manželka je proti...?
Play Macbeth - Jakub Zindulka
Premiéra: 20.5.2016. Hudba: Ondřej Rychlý. Výprava a režie: Jakub Zindulka.
Tragikomedie s prvky cool dramatu. Manželé - herci, jejichž vztah se ocitl v hluboké krizi, se setkávají na první divadelní zkoušce na Shakespearovu hru Macbeth. Během zkoušení si začínají uvědomovat podobnost svého příběhu s tématem hry. Je možné, že právě díky tomu k sobě znovu naleznou cestu...?
14!  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 28.6.2021