Divadlo Kolowrat [ArtWay]

Bujón pro Chopina

Premiéra: 25.9.2020
předpremiéry od června 2020
Výprava: Róza Zichová. Hudba: Fryderyk Chopin. Režie: Pavel Šimák.
Poslední uvedení: říjen 2023.
Inscenace o peripetiích mileneckého vztahu spisovatelky George Sand a o šest let mladšího hudebního skladatele Fryderyka Chopina. Feministický temperament z Francie a rozvážný polský aristokrat. Spisovatelské galeje, kde stačí stisknout knoflík a vůle k tvorbě funguje. Skromný talent projevující se nejraději v komorní společnosti a tvůrčí muka neustálých oprav. Co když největší předností některých mužů je jejich žena...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Kolowrat
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7031000
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valmez  60 %
24.10.2023 | 527 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na derniéře(23.10.2023).
Kasya P  80 %
27.1.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Krásná a působivá inscenace, založená na korespondenci Chopina a George Sandové. Komorní scéna divadla Kolowrat, kde předěl mezi hledištěm a scénou de facto není, se velmi dobře hodí k této hře. Celou dobu jsem měla pocit, že jsem součástí složitého rodinného života Chopina a Sandové, plného roztřžek a divokých hádek, ale i vroucné lásky a oddaností. Herecké duo Kryl a Březinova je dobře sehrané a jejich herecké výkony přesvědčivé a procítěné. Myslím, že v inscenaci by mohlo být více Chopinových krásných skladeb, ale to je můj subjektivní názor. Krásný zážitek; pro milovníky hudby, a obzvláště Chopina, - přímo lahůdka. Vřele doporučuji!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.