Divadlo Kolowrat

online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty stránka divadla na Facebooku
Adresa: Ovocný trh 6, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A-B Můstek]
Pokladna: vždy 1 hodinu před představením
Začátky: 19:30
Připravuje se:
Bílé noci - Fjodor Michajlovič Dostojevskij (květen)
Nakročeno k derniéře:
Tartuffe (duben)
Jak se vám líbí (květen)
Ceny vstupenek:
240 Kč (ArtWay Theatre)
150 Kč (Činohra 16:20)
Poznámky a upozornění:
  • Předprodej vstupenek probíhá v Cafe Elektric (suterén Kolowratského paláce) po-ne 12-22 hod.
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout alespoň týden před představením.
  • Více informací o projektech Činohry 16:20.

Repertoár - ArtWay

Bouřlivé jaro - Arnold Wesker
Premiéra: 12.4.2019. Překlad: -bude doplněno-. Výprava a hudba: kol. Režie: Josef Kačmarčík & kol.
Tragikomedie sledující životní eskapády úspěšné herečky Gertrudy Matthews, která se do pozice uznávané a oceňované heroiny dostala díky své píli a houževnatosti, k čemuž ji vybičovaly především konflikty s matkou. Její životní mozaiku nahlížející do zásadních životních okamžiků tvoří dvě časové roviny. V první je Gertruda na samém vrcholu kariéry, sbírá jednu cenu za druhou. V druhé žije Gertie sama, její sláva je na ústupu a divadlo s ní po pětadvaceti letech rozvázalo pracovní poměr...
Slečna Julie - August Strindberg
Premiéra: 9.11.2018. Překlad: František Fröhlich. Scéna: Mariana Kuchařová. Kostýmy: Anna Hrušková. Úprava a režie: Josef Kačmarčík.
Hra mezi včerejškem a dneškem. O svatojánské noci je podle tradice dovoleno to, co se jindy nesmí. Jsou ale hranice, které by se raději překračovat neměly? Kam až můžou události dojít, když se šlechtěná fena spustí s mopslíkem...?
Nemilovaná - Arnošt Lustig, Jakub Korčák
Premiéra: 19.10.2017. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Jan Dušek, Michaela Semotánová, Polina Akhmetzhanova. Režie: Jakub Korčák.
Komorní inscenace podle stejnojmenné novely. Příběhy židovské dívky Perly Sch., která za 2. světové války v terezínském ghettě provozuje nejstarší řemeslo světa. Díky známosti s panem L. se mnohokrát vyhne povolání do transportu, jehož konečnou stanicí je koncentrační tábor. Ale po té, co je i pan L. transportován, už nemá Perla žádnou jistotu, že ona nebude „další na řadě“...
14!  
Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet - Bohumil Hrabal, Jakub Korčák
Premiéra: 27.1.2016. Výprava: Jennifer Margaret Bailey. Hudba: Zbyněk Matějů. Režie: Jakub Korčák.
Původně uváděno ve Vršovickém divadle MANA.
Autorská inscenace volně zpracovávající motivy ze známých i méně známých povídek Bohumila Hrabala. Bohatý a barvitý svět hrdinů aktivní pasivity, v němž se střetává bída všednosti s transcendencí. V mezních a groteskních situacích postavy ve svém pábení neustále experimentují, dostávají se na tenký led a romanticky se radují z přítomnosti. Svými barbarskými vpády naplňují slavné věty filosofů, smějí i pláčou nad smyslem světa a objevují vedle perliček na dně i přesahy svých životů...
Tartuffe - Molière
Premiéra: 13.11.2015. Překlad: Vladimír Mikeš. Scéna: Beata Kuraj Hriadelová, Martina Balážová. Kostýmy: Merlet Costume Company, Marcela Pešáková, Karel Hartl. Hudba: Vojtěch Kosek. Úprava a režie: Rita Jasinská.
Původně uváděno ve Vršovickém divadle MANA.
Poslední uvedení: duben 2019.
Slavná klasicistní komedie kritizující nejen charakter, pokrytectví, zneužití moci, ale i dobu a zaslepenou společnost.
Jak se dělá divadlo - Karel Čapek, Joanna Gerigk, Daniel Svoboda
Premiéra: 7.11.2014. Výprava: Jan Polívka. Kostýmy: Karel Hartl. Hudba: Sebastian Ładyżyński. Režie: Joanna Gerigk.
Původně uváděno v Rock Café Praha.
Divadelní zpracování jednoho z fejetonů Karla Čapka, který s humorem ukazuje praštěný divadelní svět, který se od té doby téměř nezměnil. ohled do zákulisí tvorby divadelní hry, čím vším prochází, jaké překážky musí překonat, než přijde na svět a poprvé se představí divákovi...
Ženská epopej - Martina Balážová, Marcela Magdová
Premiéra: 29.9.2014. Dramaturgie: Marcela Magdová. Výprava: Dominika Lippertová. Hudba: Jakub Pospíšil, Tomáš Sýkora, Ondřej Valenta. Choreografie: Petra Pellarová. Režie: Martin Satoranský.
Martina Balážová, Tomáš Sýkora / Ondřej Valenta...
Vizuálně pohybová inscenace o životě a díle malíře Alfonse Muchy. Cyklus čtyř ročních období, čtyř žen, které osudově vstoupily do umělcova života, symbolicky oscilující mezi dětstvím a stářím člověka obdařeného výrazným talentem. A věčná otázka, kterou se trápil i sám malíř, zdali talent přináší vysvobození, či prokletí...?

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 24.4.2019