Divadlo Kolowrat

vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
17.4.St19:30Vernisáž
vstupenky
19.4.19:30Ženitba
vstupenky
20.4.So10:30Neposedný doubek
vstupenky
26.4.19:30Toyen - Všechny barvy samoty
vstupenky
27.4.So19:30Toyen - Všechny barvy samoty
vstupenky
17.4.St19:30 vstupenky
Vernisáž
19.4.19:30 vstupenky
Ženitba
20.4.So10:30 vstupenky
Neposedný doubek
26.4.19:30 vstupenky
Toyen - Všechny barvy samoty
27.4.So19:30 vstupenky
Toyen - Všechny barvy samoty
Adresa: Ovocný trh 6, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A-B Můstek]
Pokladna: hodinu před začátkem představení
Začátky: 19:30
Připravuje se:
Toyen - Všechny barvy samoty - Milena Štráfeldová (duben 2024, host - Slovo příběhy a my, z.s.)
Proces - Franz Kafka, Jan Grossman (červen 2024)
Marie Stuartovna - Friedrich Schiller
Aktuální repertoár:
ArtWay: Don Juan | Hodina lásky | Macbeth | Věc Makropulos | Ženitba
Snadně na dně: Vernisáž
ostatní hosté: Instinkt | Tajná zpráva z planety matek | Žena z dřívějška
Nakročeno k derniéře:
Instinkt (červen 2024)
Ceny vstupenek:
450-180 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout alespoň týden před představením.
  • Více informací o projektech ArtWay Theatre.

Repertoár - ArtWay

Proces - Franz Kafka, Jan Grossman  (připravuje se)
Premiéra: 3.6.2024. Dramaturgie: Barbara Tůmová. Výprava: Linda Holubová. Hudba: Jan Neruda. Úprava a režie: Vojtěch Nejedlý.
Dramatizace proslulého románu Franze Kafky. Josef K. ulehne jako svobodný člověk a vzbudí se jako vězeň. Nedozví se, ale z čeho je obviněn. Musí hledat příčinu a smysl svého soudního procesu a zjistit, jaká je pravda. Ale jak dlouho člověk vydrží hledat pravdu, když je všechno tak nejednoznačné a na všechny otázky existují různé, často zcela protikladné odpovědi. Kolem nás je přece tolik pokušení, která nás nenutí tápat, bloudit a třeba ani přemýšlet. Není nakonec snazší na pravdu rezignovat...?
14!  
Toyen - Všechny barvy samoty - Milena Štráfeldová  (připravuje se)
Premiéra: 26.4.2024. Výprava: Hana Kessnerová, Jan Štěpánek. Hudba: Mario Buzzi. Úprava a režie: Tereza Karpianus.
Slovo příběhy a my, z.s.
Inscenace o proslulé české umělkyni, královně české meziválečné avantgardy. Marie Čermínová, známá pod jménem Toyen, je provokující záhadou. Byla hvězdou, která nikdy neposkytla jediný rozhovor a ačkoli byla účastníkem přelomových událostí, které formovaly umění a společnost 20. století, nikdy nepodala jediné svědectví. Kromě svého díla. To je to jediné, co po sobě chtěla zanechat. Jinak pečlivě zametala stopy. Toyen jako stará podivínská Pařížanka, která vyráží do kina na porno a neustále něco stříhá a lepí. Ví, že se do Prahy už nikdy nevrátí, už nevěří v dobré konce. Možná ví, že ta hlubina, do které se skrze umění nořila, žádný konec nemá. Co v ní vlastně celý život lovila? Svobodu? Chytla jí? Nebo jí vyklouzla z ruky? Možná. Jistojistě se jí ale dotkla...
Don Juan - Molière
Premiéra: 29.2.2024. Překlad: Svatopluk Kadlec. Úprava: Daria Ullrichová. Dramaturgie: Barbara Tůmová. Výprava: Polina Akhmetzhanova. Hudba: Pavel Čeněk Vaculík. Režie: Petr Smyczek.
„Don Juan není jen donchuán, svůdník, neznaboh a záletník. Don Juan je predátor. Uloví kohokoli, měl je všechny, nikdo mu zatím neunikl. Kdo bude jeho další obětí? Není sám Don Juan oběť? Proč to všechno dělá? A musíme to vydržet?“
Hodina lásky - Josef Topol
Premiéra: 13.11.2023. Výprava: Linda Holubová. Hudba: Pavel Čeněk Vaculík. Režie: Josef Kačmarčík.
Hra významného českého dramatika o klíčových okamžicích lidského života a způsobu, jakým ho to může ovlivnit v budoucnosti. Máte poslední hodinu času s milovanou osobou. Jak ho využijete? Zvlášť, když jste pod kontrolou zapšklé tetičky, která celou dobu přebývá ve stejném bytě za závěsem. Kdo je ona, kdo jsem já, a jak se zachováme v takto vyhrocené situaci? A není podobný romantický konec vztahu nakonec něčím, po čem toužíme...?
Macbeth - William Shakespeare  (1:35x)
Premiéra: 10.11.2022. Překlad: Martin Hilský. Výprava: Linda Holubová. Hudba: Pavel Čeněk Vaculík. Úprava a režie: Josef Kačmarčík.
Shakespearova hra o touze po moci, vzniku zla a rozvráceném světě. O cestě na vrchol, z nějž vždy vede cesta jen dolů. O výčitkách svědomí, o ztracených dětech, o válce. O čase, který nelítostně běží kupředu, ale i o koloběhu, z něhož není cesty ven. Je člověk pánem svého osudu...?
14!  
Věc Makropulos - Karel Čapek
Premiéra: 10.10.2021. Výprava: Eva Justichová. Úprava a režie: Filip Bařina.
Slavné české drama. Na pozadí procesu několika generací „Gregor versus Prus“ se odehrává snaha Emilie Marty získat dopisy ze závěti v Prusově domě a s nimi také návod na výrobu elixíru nesmrtelnosti. Během vývoje procesu postupně postavy odhalují záhadné mezigenerační propojení žen s iniciály E.M. a Emilie si sama uvědomuje, že nelidský dlouhý život je horší než smrt...
Ženitba - Nikolaj Vasiljevič Gogol  (1:30x)
Premiéra: 25.9.2019. Překlad: Leoš Suchařípa. Výprava: Eva Justichová. Úprava a režie: Jana Micenková.
Vztahová komedie plná překvapivých zvratů a komických figurek. Starý mládenec Podkolatov by se rád oženil, ale jaksi se nemůže rozhoupat. Dohazovačka Tekla by v tom mohla pomoct, její metody jsou však dosti zastaralé. Rád mu vypomůže taky kamarád Kočkarev, který vynalezl novou, originální seznamovací metodu. Tekla se však nenechá zahanbit a inovuje svoje seznamovací schopnosti. Hlavní adeptkou k dohazování je tu osamělá slečna Agáta, která hledá prince na bílem koni, aniž by tušila co opravdu vlastně chce...

ARCHIV INSCENACÍ

Již neaktivní scény / soubory: Divadlo Debut | Staromódní divadlo


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 15.4.2024