Vršovické divadlo MANA

Země česká, domov můj?

Premiéra: 19.12.2018
Podle vzpomínek legionáře Františka Nováka. Dramaturgie: Věra Mašková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Pavel Khek.
Poslední uvedení: listopad 2022.
Hra inspirovaná osudy vršovického občana, varhaníka místního husitského sboru a učitele, Františka Nováka. Příběh o skutečných lidech, pro které pojmy vlast a čest znamenaly víc než vlastní život. Hold těm, bez nichž by neexistovalo svobodné Československo...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Vršovické divadlo MANA
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
83 %
8341000
Ke zhlédnutí online naDramox
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valmez  90 %
20.11.2022 | 527 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na derniéře.
R.JELEN.21  80 %
17.11.2019 | 251 hodnocení
+ souhlasím
Na 17.11 nešlo zvolit lépe, během hry dojde na okamžiky zamyšlení se, dojmutí se i zasmání se.
Celé osazenstvo podává velice přesvědčivý výkon, především překlad Milana Kačmaříka a soudružka Máši Málkové jsou úžasné momenty.
Milana Kačmaříka, Mášu Málkovou jsem si zamilovala už v Rokoku, Vilém Udatný a Jan Hofman se též nenechali zahanbit. Skutečně se už kvůli nim vyplatí hru vidět.
Děkuji
V.morava  80 %
17.9.2019 | 578 hodnocení
+ souhlasím
Velmí krásné obrazy na základě velmi emočního textu. Odcházím se smutkem ze společnosti, neb se znovu potýkáme s hrozným stavem politiky a právě společnosti. Ale odcházím také s pocitem lásky a dobra, apelu a naděje, že ne všem je to lhostejné a že divadlo znovu dokáže nastavit zrcadlo, nebo může ukázat, kdo jsme...
Krásné výkony, které dlouhou stopáž utáhli tak, že jsem ani nemrknul a byl konec. Milá a citlivá režie, ale jak jinak u Pavla Kheka...
Tereza.beranova15  80 %
16.9.2019 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Na hru jsem šla náhodou, vyhrála jsem lístky v soutěži. Upřímně - neznala jsem ani divadlo MANA a musím říct, že jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost jej poznat. Hra byla dobrá, s úsměvnými momenty, ale jako celek vážná, herci byli skvělí, hbitě a srozumitelně měnili role, hra utíkala, délka 120 minut včetně pauzy byla akorát. Bála jsem se patosu, který u daného tématu hrozí, ale nic takového se nekonalo. Hra mě navnadila toto malinké příjemné divadlo znovu navštívit.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.