Divadlo Polárka

Bratři Lví srdce

Premiéra: 11.6.2016
Překlad předlohy: Jaroslava Vrbová. Dramaturgie: Alžběta Michalová. Výprava: Anežka Konečná. Hudba: David Lomič. Texty písní: Astrid Lindgrenová, David Lomič. Režie: Jan Cimr.
Poslední uvedení: duben 2019.
Pohádka pro děti i dospělé, která rozkrývá dětsky přístupným způsobem náročná témata, ale také ukazuje, co je v životě důležité, čeho je dobré se bát a proti čemu bojovat. A co je třeba jen zažít, protože nad tím člověk (ať už je dítětem nebo starcem) nemá vládu. Jonatán a Suchárek jsou bratři, stateční bratři, stateční jako lvi. Jeden druhému jsou oporou a radostí v životě, a jeden pro druhého dokážou i zemřít – doslova. Ze světa lidí odchází do Nangialy, kde je čeká velký úkol: zachránit Třešňové údolí od zlého tyrana Tengila...
D6+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Polárka
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Neo  70 %
17.4.2017 | 25 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Temné představení v pravém, i přeneseném slova smyslu. Atmosféra by se dala krájet. Tedy za předpokladu, že byste za tím účelem užili něčeho ostřejšího. Coby dospělák jsem to ocenil a podle toho také hodnotím. Nejmenší děti ale rodiče odváděli v záchvatech pláče (nutno podotknout, že jim očividně nebylo doporučených 7+), ale i na větší děti může toto představení působit jako poctivá stezka odvahy. V kombinaci s lámáním vazu a závěrečnou dvojitou sebevraždou bych s doporučením velmi váhal.
Krasinek  20 %
22.1.2018 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Z mého pohledu totálně nevhodné představení pro menší děti - doporučený věk 7+ je opravdu vtip??? Celé představení je velmi pochmurné, místy až hororové. 7leté děti hloubku toho, co autor chtěl říct, rozhodně nechápou. Opravdu moc mi přišlo, jakým způsobem byl odstraněn zrádce, i konec byl pro děti rozhodně nepochopitelný. Co to mělo dětem dát? Rozhodně doporučuji posunout věkovou hranici minimálně na druhý stupeň ZŠ!!! Za mne opravdu toto představení nedoporučuji. I z negativních věcí se děti mají nějakým způsobem poučit, pochopit. Tady se bohužel nic takového nedostavilo.
Gagi  90 %
16.1.2019 | 50 hodnocení
Bez  60 %
26.6.2016 | 75 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.