Divadlo Polárka

Gorila a já

Premiéra: 10.6.2023
Překlad knihy: Viola Somogyi. Dramaturgie: Karolina Ondrová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba a texty písní: Markéta Dvořáková-Ptáčníková. Režie: Lucie Ferenzová.
Jevištní podoba úspěšné knížky. Příběh o tom, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. O tom, že za paznehty a opičím šklebem se dost možná skrývá láskyplné srdce. O ostychu, strachu, důvěře a o tom, že sběrný dvůr může být ten nejlepší domov na světě. A když o ten domov náhodou přijdete, pořád ještě existuje jedno místo, kam se dá jít. Jednoho dne si to do děcáku přiharasí polorozbité Volvo a vystoupí z něj gorila. Malou Jonnu si odsud odveze k sobě domů – na skládku. Kde je vlastně domov? Přece tam, kde na vás někdo čeká...
D6+  
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Divadlo Polárka
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Zprávy

(1.6.2023)
Divadlo Polárka zve na poslední premiéru sezóny 2022/2023, inscenaci Gorila a já, která divákům od šesti let představí holčičku Jonnu. Tu jednoho dne z dětského domova adoptovala Gorila. Jak je to vůbec možné? A může Gorila být dobrou maminkou? Inscenace vznikla podle stejnojmenné předlohy Fridy Nilsson, skandinávské autorky označované za novou Astrid Lindgrenovou.