Divadlo Polárka

Tobiáš Lolness

Premiéra: 25.1.2022
Překlad románu: Drahoslava Janderová. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Výprava: Kateřina Doleželová. Hudba: Tomáš Vtípil. Pohybová spolupráce: Tomáš Sukup. Režie: Jan Cimr.
Adaptace světoznámého románu. Dobrodružná metafora našeho vztahu k planetě Zemi. Uvěříme, že strom, na kterém bydlíme, je živý? Nebo ho beze zbytku využijeme, vytěžíme a proměníme v mrtvý pahýl? Tobiáš měří milimetr a půl a celý jeho vesmír sahá od kořenů až ke konečkům větví. Je mu třináct let a je na útěku. Po kolikáté už? A jeho svět se mezitím z místa k žití pomalu stává materiálem k použití. A už nejde jen o to zachránit svůj holý život. Je třeba bránit život celého stromu, celého Tobiášova světa. Věci se nemění pro nic za nic, říká Tobiášův tatínek. To není povzdech, ale výzva k akci...
D9+  
Divadlo Polárka
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6011000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Neo  60 %
25.1.2022 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Polárka je primárně divadlem pro děti. Představení je určeno lidem od 9-ti let a hrálo se v 17:30, tak jsem si odpoledne zašel pro změnu do divadla. Nepochopil jsem ale lautr nic. Je to zmatek nad zmatek. Totální chaos. Na světě podle mě neexistuje dítě (v hledišti byly zastoupeny ze dvou třetin), které by to mělo šanci pochopit. Je mi líto rodičů, kteří jim to později museli vysvětlovat. Pro děti je to podle mě nevhodné i s ohledem na slovník a násilné scény (vražda rodičů- například). Nicméně si odnáším silný divácký zážitek (zvuky, světla, výprava) chvílemi mě to doslova vcuclo. Vážně síla.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.