Divadlo Radost

Bylo nás pět

Premiéra: 5.5.2013 | 2:00
Dramaturgie: Eva Janěková. Scéna a loutky: Tomáš Volkmer. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Texty písní: Jaroslav Wykrent, Leo Stein, Vlastimil Peška. Pohybová spolupráce: Eva Deáková. Hudba a režie: Vlastimil Peška.
Poslední uvedení: rok 2020.
Scénická adaptace knihy, která patří k základnímu fondu české humoristické literatury pro mládež i pro dospělé. Půvabné a humorné vyprávění Petra Bajzy, který kamarádí s Antonínem Bejvalem, Čeňkem Jirsákem, Edou Kemlinkem a Zilvarem z chudobince. Je jich tedy pět, zažívají spolu mnohá dobrodružství a časté rošťárny, za které inkasují kázání i pohlavky dospělých...
D8+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Radost
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
73 %
7331000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
2.5.2016 | 1164 hodnocení
+ souhlasím
Hravé představení, které je výrazně cíleno na děti, ale pobaví i dospělé. Navíc to není žádná "výchovná nuda" - na jevišti se kouří, mluví sprostě, inscenační úprava vnáší do Poláčkova příběhu známé písně s novými texty (třeba Znám jednu dívku z Prodané nevěsty).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Neo  80 %
23.3.2018 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Divadlo Radost se mi o mnoho radosti v minulosti nepostaralo, neřadím ho ke svým oblíbeným scénám. A platí to i pro dětská představení, na která v Brně raději chodím do Polárky. O to příjemnějším překvapením pro mě bylo Bylo... Od začátku do konce to má spád, energii, lehkost a vtip. Minimálně na mém představení byli herci výborní, k jedinému z nich jsem neměl zásadní výhrady, což je o to cennější, oč víc se jich ukázalo na pódiu- odhaduji to na 20. Líbila se mi scéna, líbily se mi kostýmy, líbila se mi forma zapojení publika... Dnes mi Radost skutečně udělala radost. Děkuji
LucillaK  70 %
24.3.2019 | 20 hodnocení
Powstalec  70 %
6.1.2018 | 111 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.