Divadlo Různých Jmen

poskytovány slevy pro studenty stránka divadla na Facebooku
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Divadlo Na Prádle
Adresa: Besední 3, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[tram 9-12-15-20-22 Újezd]
Divadlo Radka Brzobohatého
Adresa: Opletalova 5, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro C-A Muzeum]
Divadlo Dobeška
Adresa: Jasná I 1181/6, Praha 4 [zobrazit na mapě]
[bus 124 Dobeška]
Ceny vstupenek:
220 Kč (Divadlo Na Prádle)
240 Kč (Divadlo Dobeška)
250 Kč (Baráčnická rychta)
Poznámky a upozornění:
  • Dříve Divadlo Rity Jasinské.
  • S Divadlem Různých Jmen se dále můžete setkávat po celé republice v rámci jeho zájezdové činnosti.

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Revizor - Nikolaj Vasiljevič Gogol
Premiéra: 14.3.2015. Překlad: Zdeněk Mahler. Dramaturgie: Johana Dubová. Výprava: Kateřina Kroupová. Hudba: Zdeněk Urbanovský. Úprava a režie: Lukáš Burian.
Poslední uvedení: rok 2017.
Klasická groteska o klasických lidských vlastnostech – přetvářka, úplatkářství, prospěchářství, ustrašenost, namyšlenost a všudypřítomná hloupost.
„Hácha † 1939“ - Jiří Svetozár Kupka, Lukáš Burian
Premiéra: 10.5.2013. Podle televizního filmu „Noc rozhodnutí“ (scénář: Jiří Svetozár Kupka, režie: Pavel Háša). Scéna: Lukáš Burian & kol. Kostýmy: Kateřina Kroupová. Hudba: Zdeněk Urbanovský. Režie: Lukáš Burian.
Poslední uvedení: březen 2016.
Hra popisující brutální nátlak nacistů v noci ze 14. na 15. března 1939, po němž prezident doktor Emil Hácha svěřil Čechy a Moravu do „ochrany říše“. Den na to vyhlásil Adolf Hitler Protektorát Čechy a Morava a Hácha se stal jeho státním rezidentem. Byl kolaborantem nebo jen obětním beránkem...?
Tartuffe - Molière
Premiéra: 19.10.2012. Režie: Milan Tomeš.
Poslední uvedení: rok 2017.
Jedna z vrcholných komedií francouzského klasicismu. Stále aktuální satira o „svatouškovi“, který se pod rouškou mravní čistoty, zbožnosti a pokory vetře do domu pana Orgona, omotá si ho okolo prstu, aby nakonec získal moc nad ním, jeho majetkem i společenským postavením...
Audience, Vernisáž... dvě aktovky od Havla - Václav Havel  (1:50)
Premiéra: 25.11.2011. Výprava: Lukáš Burian & kol. Režie: Lukáš Burian.
Poslední uvedení: rok 2017.
Tragikomické jednoaktovky protkané pro Václava Havla typickými dějovými smyčkami a tématy slovní manipulace, lidského odcizení a přítomností alter ega samotného autora – disidentského spisovatele. Kancelář pivovarského sládka - absurdně zařízený, přezdobený byt Věry a Michala. Pocit intelektuální méněcennosti - demonstrace ideálního vztahu, dítěte, způsobu života...
Dlouhý, Široký a Bystrozraký - Lukáš Burian
Premiéra: 9.5.2010. Na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena. Hudba a režie: Lukáš Burian.
Klasická pohádka plná písniček, loutek a pohádkových kouzel o odvěkém boji dobra a o tom, kterak tři kamarádi pomohli princi porazit zlého černokněžníka a získat princeznu.
Ucho - Jan Procházka, Lenka Procházková  (1:30x)
Premiéra: 15.1.2010. Výprava: Alžběta Hanzlová. Hudba: Milan Matoušek. Režie: Lukáš Burian.
Divadelní hra podle scénáře známého „trezorového“ filmu, jehož ostří je namířeno proti praktikám KSČ. Před odposlouchávacími přístroji, kterými mohla Státní bezpečnost kontrolovat lidi i v jejich intimním soukromí, neunikli pod heslem „Důvěřuj, ale prověřuj!“ ani lidé z vlastních řad...
Richard III. - William Shakespeare  (2:15)
Premiéra: 27.3.2009. Překlad: Břetislav Hodek. Výprava: Klára Fonová. Hudba: Jiří Aster Srnec. Úprava a režie: Rita Jasinská.
Nejznámější historická tragédie o neutuchající touze po moci. Je Richard III. všehoschopný manipulátor, psychopat, krvežíznivá zrůda, nebo inteligentní, obratný politik, využívající slabosti ostatních?
Jsem vám k smíchu (Medvěd / Námluvy) - Anton Pavlovič Čechov
Premiéra: 19.12.2008. Překlad: Leoš Suchařípa. Režie: Rita Jasinská.
Dvě komediální aktovky plné zvratů, emocí i životní pravdy s jedním tématem: tím je vztah muže a ženy.
Je důležité být (s) Filipem!? - Oscar Wilde  (2:30)
Premiéra: 24.10.2008. Překlad: kol. Výprava: Alžběta Hanzlová. Hudba: Zdeněk Urbanovský. Úprava a režie: Lukáš Burian.
Poslední uvedení: prosinec 2014.
Konverzační komedie o svobodě, lásce a životě bohémských mladíků. Dva přátelé si vymysleli fiktivní osoby, jejichž (ne)existence pak oba přivede do řady absurdních situací...
Slečna Julie - August Strindberg  (1:15x)
Premiéra: 15.9.2008. Překlad: František Fröhlich. Výprava: Eleonora Krejčí. Hudba: Miroslav Říha. Úprava a režie: Ivo Šorman.
Důmyslná tragikomedie odhalující dvojznačnosti lidských emocí a vášní. Během jedné noci dojde ke střetu několika odlišných pohledů na svět...
Generálka - Jiří Hubač  (1:20x)
Premiéra: 29.2.2008. Scéna: Vítězslav Fejlek. Kostýmy: Dagmar Neumanová. Hudba: Janek Cingroš. Úprava a režie: Rita Jasinská.
Poslední uvedení: únor 2016.
Brilantní komedie přivádějící na scénu již zničeného Napoleona a hurikán v postavě Josefíny Pontiové. Svým zdravým optimismem, realismem i smyslem pro humor probudí letargii poraženého vůdce a ukáže mu, jak málo může stačit ke štěstí...
Revizor - Nikolaj Vasiljevič Gogol
Premiéra: 18.12.2007. Obnovená premiéra: 29.3.2010. Překlad: Bohumil Mathesius. Scéna: Vítězslav Fejlek. Kostýmy: Dagmar Neumanová. Hudba: Elena Puchova. Choreografie: Ilja Lobuchin. Úprava a režie: Rita Jasinská. Režie obnovené inscenace: Pavel Ondruch.
Bláznivá komedie o všem, co se může stát, když se něco stane jinak. Provinčním městečkem, kterému ledabyle vládne místní honorace, se roznese zpráva, že přijíždí revizor...
Helverova noc - Ingmar Villqist  (1:25x)
Premiéra: 18.11.2006. Překlad: Jiří Vondráček. Kostýmy: Miluška Sýkorová. Hudba: Zdeněk Urbanovský. Scéna a režie: Lukáš Burian.
Strhující komorní drama z válečného období o osudech ženy, která přišla o všechno, a retardovaného chlapce, jež se zhlédne v řadovém vůdci úderné roty.

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 15.2.2020