Divadlo v Dlouhé

Iluze

Premiéra: 15.10.2016. Překlad: Tereza Krčálová. Dramaturgie: David Košťák. Scéna: Stella Šonková. Kostýmy: Lenka Jabůrková. Režie: Alžběta Burianová.
V rámci cyklu „Krátká Dlouhá“.
1:15x | malá scéna (foyer) | Poslední uvedení: leden 2017.


Současná hra jedné z vůdčích postav ruského nového dramatu. Dva manželské páry, čtyři dlouhé životy prostoupené láskou, padesát dva let a jen jedna krátká chvíle, během níž člověk může zpochybnit všechno to, v co dosud věřil. Co byla skutečnost? A co pouhá iluze...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
43 %
4341000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 60 %
(zadáno: 25.11.2016, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Úsměvné a milé. Líbila se mi zvolená forma a předávání celého příběhu mezi jednotlivými herci, kdy každý mluvil různé pasáže a různé osoby. Nicméně samotný obsah mě bohužel příliš nezaujal, byť obsahuje několik zajímavých pasáží a i nějaká ta pointa by se našla. Ale přeci jen mě postupně trochu nudil, přičemž zvolená délka hry je tak akorát v tomto směru únosná. Celkově však rozhodně nijak neurazilo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Bethrezen 30 %
(zadáno: 2.3.2017, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Hra mě tak nějak nudila. Text není úplně špatný, ale forma inscenování, kdy jednotlivý herci si předávají vyprávění příběhu mě naprosto nezaujala. Vedlo to spíše k tomu, že člověk ztrácí soustředění a začne se nudit. Lepší než toto pojetí by asi bylo obyčejné scénické čtení.
Barzza 20 %
(zadáno: 8.1.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel musím hodnotit negativně. Představení je zdlouhavé a nudné. Nápad předávání si příběhu mezi herci prostřednictvím čtení je celkem dobrý, ale po x minutách mne spíše odradi. Pár vtipných momentů se najde, ale těží se z nich opakovaně. Když člověk průběžně během představení hlídá čas, je to za mne znak špatné inscenace.
Renée 60 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 96)
Marcela 60 %
(zadáno: 28.11.2016, počet hodnocení: 406)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.