Divadlo X10

Kryptogram

Premiéra: 19.2.2020
Kryptogramy jsou zábavné hlavolamy, ve kterých písmena nikdy neznamenají písmena. Když uvidíte X, v žádném případě to není X. Je pozdě večer a John čeká na tátu. Nemůže spát. Máma rozbije konvičku na čaj a táta pořád nikde. Kdo a kdy roztrhl tu deku? Rozbitá konvička, roztržená deka. Neštěstí chodí ve trojici, říkával Čaroděj, vzpomene si John. A co když se to třetí neštěstí stalo už dávno? Co když jsme selhávali každý den a nebyli to schopni vidět? Záblesky minulosti se vyjevují jako nerozluštitelné šifry, hádanky a nedořečenosti jsou obrazem tísně, dialog se stává marným bojem...
Divadlo X10
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
7011000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
25.2.2020 | 971 hodnocení
+ souhlasím
Mametův zajímavě strukturovaný text je plný krátkých a úderných replik. Snoubí se v něm banální konverzace s napětím pramenícím z toho, co je zamlčeno, co zůstává pod povrchem. Postavy jakoby se neposlouchaly, vedou si své monology, uzavírají se do vlastních světů a zraňují tím své blízké. Mamet do hry promítá vlastní zkušenosti ze života v neúplné rodině, vztahy mezi rodiči (i když jeden z nich je nepřítomen) a dětmi jsou jedním z hlavních témat inscenace. Mnoho zůstává nevyřčeno, divák si musí domýšlet. Herecky i prací s prostorem povedená inscenace, které trochu chybí údernější závěr.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Petrr  70 %
13.6.2020 | 266 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.