Jihočeské divadlo Č. Budějovice [DK Metropol]

Mikádo

Premiéra: 5.5.2017
Překlad: Michael Žantovský. Dramaturgie: Daniel Detto. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Lenka Polášková. Choreografie: Tomáš Krivošík. Dirigent: Martin Peschík. Režie: Dominik Beneš.
Poslední uvedení: březen 2018.
Falešná identita v operetě po anglicku. Příběh z exotického Japonska je vtipnou zástěrkou, jak se zasmát poměrům nejen ve staré dobré Anglii, ale i v dnešní neduživé Evropě. Nikdo tu totiž není tak úplně tím, kým tvrdí, že je, a tak je třeba být ve střehu, protože o intriky ani absurdity nebude nouze. Žádná láska nakonec není tak velká, aby bylo třeba dát se kvůli ní pohřbít zaživa, naproti tomu ohrozit dobrou pověst úřadu generálního kata zfušovanou autodekapitací by bylo jistě trestuhodné faux pas...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6011000

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vejtek  60 %
6.2.2018 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná věc s velice zdařilou scénou, kostými a dramaturgií. V JD je ale vždy nějaké to ale. Orchest, ač to je jednoduchý kus, opět předvedl něco, co shodí celý dojem. Podobně se to již stalo při Lišce Bystroušce. Nicméně i tak Mikádo pobaví, hlavně díky vtipným textům a výkonům D.Wolfové a J. Průdka.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.