Městské divadlo Zlín [velký sál]

Peter Pavlac

Já, Baťa

Premiéra: 14.1.2017. Překlad a dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: Richard Dvořák. Režie: Patrik Lančarič.
Poslední uvedení: březen 2018.


Druhý díl baťovské trilogie o dynastii Baťů, věnovaný nejednoznačné osobnosti Jana Antonína Bati (J.A. – Já), v jehož životě nebyla nouze o dramatické a konfliktní situace. Mnohé z nich nejsou jen zlomovými okamžiky jeho osobního životního příběhu a příběhu celé baťovské dynastie, ale také příběhem českého národa. Proč exilovou vládu podporoval vždy jen tajně a proč nebo co stálo za jeho nezměrnou, až mesianistickou touhou vytvářet i díky podnikání lepší civilizaci, která ho přivedla k budování úplně nových měst v Brazílii...?
Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Máša 30 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
už dlouho se mi nestalo, že bych v divadle nemohla usedět a počítala minuty, dlouhé inscenace mám přitom ráda. text hry je ovšem neskutečný průšvih. ta záplava dat, hodin, dokumentů, verzí, neustálé opakování (soudní proces!). dvě třetiny inscenace někdo čte: dopisy, noviny, deníky, případně telefonuje. režisér to vůbec nestylizuje, nekonečně opakování se nezrychlí v drmolení, polyfonii... bez jakékoli ztráty lze zvukový záznam použít jako rozhlasovou hru. jediné plus je poctivě převyprávěný Baťův příběh. herci vůbec nemají co hrát, autor, režisér i dramaturg se proti nim spikli
Gardan 100 %
(zadáno: 13.5.2017, počet hodnocení: 13)
LilianaVess 90 %
(zadáno: 28.2.2017, počet hodnocení: 36)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.