Moravské divadlo Olomouc

Kámen

Premiéra: 1.4.2016
Překlad: Petr Štědroň. Dramaturgie: Markéta Kočí Machačíková. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Petra Krčmářová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: David Šiktanc.
Poslední uvedení: červen 2017.
Drama jednoho z nejúspěšnějších německých dramatiků dotýkající se minulosti, která je stále živá. Kámen, dům, rodina, válka, pět žen jakoby zakletých v čase. Minulost a přítomnost existují současně. To, co jsme udělali, z nás dělá to, co jsme? Je vůbec možné spolehnout se na paměť? Na vzpomínky a příběh, který jsme vyprávěli tak dlouho, až se stal autonomní skutečností? Kdo má nárok na dům, na štěstí, na život? A kdo o tom může a smí rozhodnout? Je možné vykoupit minulé hříchy a vyrovnat se s vinou...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Moravské divadlo Olomouc
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6031000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zdarda  50 %
21.5.2016 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace doplácí především na neinvenční režii, která se projevuje přílišnou těžkopádností a jistou ohraností při střídání časových rovin. Silná Mayenburgova hra, která má nezpochybnitelnou vypovídací hodnotu, se vlivem režie zbytečně drolí v nepřehlednou skrumáž, a značné části publika ztíží cestu ke hře. Tím pádem diváka ani inscenace emocionálně nijak nezasáhne ani nedonutí k většímu zamyšlení, a to i přesto, že jsou v inscenaci silná témata. Také herectví by prospěl větší důraz na fyzický i psychický vývoj postav, což jde ale opět na vrub režii.
Ela  60 %
20.3.2017 | 51 hodnocení
Dvopet  70 %
20.6.2016 | 104 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.