OLDstars [H2O - bytové divadlo]

<< Iluze | Jidáš >>

Jess a Joe navždy

Premiéra: 30.6.2020. Překlad: Karolína Voráčková. Výprava: Antonie Hlavicová. Režie: Emma Žežulová.


„Jsme Jess a Joe, holka a kluk, kteří se začali kamarádit jednou v létě u řeky. Chceme vám vyprávět náš příběh. Je o přátelství, dospívání, o tom mít kam patřit a o našich tajemstvích. Ukážeme vám, jak je důležité se v sobě neztratit a najít ve světě svoje místo, i když z něj člověk zná jen malý kousek...“
OLDstars
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
86 %
8651000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 70 %
(zadáno: 30.6.2020, počet hodnocení: 322)
přínosný / zajímavý komentář
Jess a Joe jsou outsideři, kteři na sebe zbyli. Kteří se našli, aby společně hledali a (ne)nalezli své místo v nepřátelském světě.
Hana Šimková a Tomáš Bareš vyprávějí příběh letmých setkání, která vedou k osudovému spojení, na prázdné scéně se dvěma židlemi a meotarem a v kostýmech krásně dětských i nedětských zároveň. A činí tak křehce, citlivě, vtipně.
Vzhledem ke stopáži (45 minut) odhaduji, že došlo na razantní krácení. Inscenaci to rozhodně neublížilo.
D.E. 90 %
(zadáno: 31.8.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá inscenace s příběhem, jehož poutavost podtrhuje jak scénář, tak herecké výkony obou protagonistů. Děj začíná zdánlivě nevinně, ale během představení nabyde mnohem hlubších, ba i dojemnějších rozměrů. O katarzi tu rozhodně není nouze. Hra svou délkou nepřesáhne 45 minut, divák však nemá pocit, že by byl o cokoliv ochuzen. Visí hercům na rtech a díky minimu prostředků, jež inscenace využívá, se dokáže ponořit přímo do děje. Představení vřele doporučuji.
Ppokorny.petr 80 %
(zadáno: 21.7.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi milé, emotivní a příjemné představení se silným příběhem o přátelství, lásce a blízkosti dvou lidí. Vnímání příběhu je podpořeno velmi blízkým kontaktem s herci v útulném sále s malým počtem diváků, což se nám také moc líbilo.
AdamS 90 %
(zadáno: 3.7.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Divadelní představení 'Jess a Joe navždy' mě velice příjemně překvapilo. Přibližně ve 45 minutách dokázalo v malém prostoru bytového divadla zpodobnit příběh o různých fázích dospívání, ale především pak o přátelství a též lásce.
Zaujala mě absence většiny kulis a fakt, že šlo především o divákovu vlastní představivost na základě střídavého vyprávění z úst obou hlavních postav.
Místy vtipné avšak místy smutné představení mně mile zpříjemnilo večer.
Cjirka 100 %
(zadáno: 2.7.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velice prijemné predstaveni a jeste lepsi prostredi. Byl jsem poprve v takovemto divadle a musim rict ze me ta komornost vtahla vice do deje. Pribeh i herci byli skveli. Taktez mi vubec neprekazelo, ze inscenace byla zkracená. Ba naopak, myslim si ze to tomu pridalo.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.