Slezské divadlo Opava

Rodinná slavnost

Premiéra: 20.3.2016. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Alžběta Matoušková. Výprava: Sylva Marková. Režie: Roman Groszmann.


Divadelní adaptace kultovního filmu. Úspěšný hoteliér Helge slaví šedesátiny ve velkém stylu. Přijíždí celá rodina, zvaní i nepozvaní. Atmosféru ale narušuje nejstarší syn Christian, který se nebojí otevřít děsivé stíny minulosti...
14!
Slezské divadlo Opava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8021000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Pyby 80 %
(zadáno: 25.4.2016, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Na Rodinnou slavnost (1.4.2016) ve Slezském divadle jsem se dostal z Brna vlastně tak trochu náhodou, ale vůbec toho nelituji! Opavský soubor mě velmi mile překvapil - inscenace měla slušný spád, hluchých míst bylo minimum, na spíše menší město (nechť se Opavané neurazí, mám jejich město rád) odvážná tematika a v několika okamžicích i provedení, herecké výkony byly solidní, v případě M. Stalmacha (dramaticky vypjatá role Christiana) bych řekl i nadprůměrné. Také obsazení a ztvárnění mladšího bratra Michaela (D. Volný) se povedlo, v méně výrazné roli matky obou bratrů mě potěšila H. Vaňkové.
Hladko 80 %
(zadáno: 13.6.2016, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.