Západočeské divadlo v Chebu [Studio D]

Pravda

Premiéra: 3.3.2017. Překlad: Michal Zahálka. Dramaturgie: Martina Pokorná. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Režie: Jiří Seydler.
1:50 | Poslední uvedení: únor 2019.


Francouzská komedie o manželském čtyřúhelníku, kde jsou si jednotliví manželé a manželky navzájem nevěrní. Jejich kamufláž je čím dál rafinovanější, a především – za chvíli už sami nevědí, kdo komu lže...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 9.11.2017, počet hodnocení: 1431)
přínosný / zajímavý komentář
65 %. Konverzační komedie, v níž pravda se svou nerozlučnou souputnicí (původně jsem chtěla napsat soupeřkou, ale nebylo by to přesné) lží rotují v rámci partnerského čtyřúhelníku rychlostí ping-pongového míčku, přičemž text nahrává postavám na smeče, díky nimž má děj spád i gradaci. Škoda jen, že temporytmus incenace v úvodu mírně kulhala a dialogům chyběla adekvátní jiskra - trochu to na mě působilo, jako by se herci pozvolna vzájemně oťukávali. Vše se ale včas srovnalo a pulsovalo tak, jak se na záživnou podívanou patří.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.