Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Tramtarie

Olomoucké shakespearovské léto nabízí program pro dospělé i děti
[5.8.2020]
Divadlo Tramtarie letos už popáté pořádá letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Letos opět v krásném prostředí v centru města, na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého Olomouc, v termínu od 9. do 19. srpna. Kromě osvědčených titulů, jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo Po stopách něžného muže nabídne i aktuální inscenaci Láska z koronu, nebo třídenní program pro rodiny s dětmi. Vrcholem festivalu bude derniéra velkolepé inscenace Velký Gatsby v hollywoodském stylu.

Pátý ročník divadelního festivalu Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto 2020 navazuje na předchozí úspěšné ročníky, které se vždy těšili velké návštěvnosti, v loňském roce navštívilo jedenáctidenní festival přes 3700 diváků.

„Věříme, že diváci budou na divadlo pod širým nebem chodit i letos, prostředí parkánu nabízí magickou atmosféru a díky tomu i jedinečný kulturní zážitek,“ říká Petra Němečková, ředitelka Divadla Tramtarie.

Program letos nabízí 8 večerních představení a tři pohádky pro rodiny s dětmi. Kromě osvědčených a vyhledávaných titulů jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo letní komedie Po stopách něžného muže, nasadila Tramtarie do programu také svou novinku, aktuální inscenaci Láska za koronu. Tu nazkoušela v rekordním čase jako reakci na nedávnou koronavirovou dobu a uváděla ji exkluzivně během června v rámci projektu Divadelní červen open-air na Korunní pevnůstce v Olomouc. Festival nabídne i jedno rodinné představení Lásky za koronu, a to v sobotu 15. srpna v 17 hodin.

„Láska za koronu sklidila nebývalé ohlasy, během šesti repríz ji vidělo téměř tisíc pět set diváků. Původně jsme ji chtěli zahrát pouze během června na Korunní pevnůstce, ale vnímáme velkou poptávku od diváků, a tak jsme se rozhodli ji zařadit i na Olomoucké shakespearovské léto,“ vysvětluje Petra Němečková.

Na festivalu vystoupí i tradiční hosté, Herci Na ležáka v rámci společného projektu Divadla Tramtarie a Moravského divadla Olomouc. Herci si opět připraví zbrusu nové stand-up výstupy, kterými budou bavit publikum.

Tramtarie myslí na festivalu i na rodiny s dětmi. Připravila pro ně třídenní bohatý program, kromě pohádek čeká děti také spousta her, zábavy, žonglování, malování na obličej a dalšího vyžití.

Vrcholem Olomouckého „nejen“ shakespearovského léta 2020 pak bude derniéra adaptace světové klasiky Velký Gatsby. Derniéra bude inscenovaná v hollywoodském stylu a bude přizpůsobena atmosféře venkovního prostředí, diváci se tak mohou těšit na netradiční podívanou a večírek ve stylu F. S. Fitzgeralda.

„S Velkým Gatsbym se rozloučíme opravdu velkolepě, Fitzeraldovské večírky, kterými je příběh protkaný, rozprostřeme po celém parkánu, diváci tak budou jejich přímými účastníky. Proto návštěvníci mohou přijít oblečeni ve slavnostním retro stylu, abychom společně vytvořili dokonalý večer,“ zve na poslední uvedení inscenace Petra Němečková.

Festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto 2020 finančně podpořilo Statutární město Olomouc i Olomoucký kraj.

Vstupenky jsou už nyní k dostání v předprodeji v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.shakesperovskeleto.cz.

Program:
ne  9.8. / 19 hod / Láska za koronu / aktuální komedie
po 10.8. / 19 hod / Kabaret nahatý Shakespeare / komedie
čt 13.8. / 19 hod / Po stopách něžného muže / letní komedie
pá 14.8. / 19 hod / Kabaret nahatý Shakespeare / komedie
so 15.8. / 10 hod / O pračlovíčkovi / pohádka s doprovodným programem
so 15.8. / 17 hod / Láska za koronu / aktuální komedie
ne 16.8. / 10 hod / Pohádky o mašinkách / pohádka s doprovodným programem
ne 16.8. / 19 hod / Herci Na ležáka / stand-up
po 17.8. / 15 hod / O popleteném kouzelníkovi / pohádka s doprovodným programem
po 17.8. / 19 hod / Láska za koronu / aktuální komedie
st 19.8. / 20 hod / Velký Gatsby / drama - derniéra


Festival se koná ve dnech 9. – 19. srpna 2020 na Parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého (Konvikt), na adrese Univerzitní 3, Olomouc.
.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.