Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
SemTamFór

Žižkovská štace divadla SemTamFór
[27.1.2015]
Nezávislou divadelní scénu SemTamFór prozatím můžete znát z různých divadelních festivalů nebo z hostování po jiných divadlech v České republice. SemTamFór je totiž divadlem bez stálé scény. Díky pozvání pražského Žižkovského divadla k účasti na tradiční Žižkovské štaci se jakožto zájezdové divadlo rozhodlo, pro změnu, na chvíli usadit. Během tří dnů představí SemTamFór na tomto tzv. „minifestivale mimopražských profesionálních divadel“ své inscenace Záměna, Elektrická puma a Ani o den dýl!.

V rozmezí 3. – 5. února, tak vždy od 19h v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, budete mít možnost zhlédnout inscenace nezávislé divadelní scény SemTamFór, jejíž dramaturgický koncept vychází převážně z uvádění divadelních her současných autorů. Výběrem výše jmenovaných inscenací chce divadlo představit svoji tvorbu směřující ke komediální dramaturgii.

Situační komedie Záměna Jiřího Justa je divadlem na divadle, dva hlavní hrdinové přemýšlí nad ideou, jaké by to bylo, kdyby si mohli prohodit na jednu noc své manželky. Nicméně ideu se rozhodnou realizovat a divák je pak svědkem řady komediálních až detektivních příprav na tajnou „výměnu manželek“.

Muzikál Elektrická puma si pohrává s divadelními, filmovými i literárními klišé a snoubí v sobě jak Suchého precizní slovní humor, tak situační komiku, prvky kabaretiérské i skvělé písně, bez nichž si "semaforské" hry nelze představit. Elektrická puma je tedy na rozdíl od běžných inscenací specifická tím, že výsledný tvar Divadla SemTamFór se líhne z řady a řady improvizací, které tento novodobý druh komedie dell´arte umožňuje.

Divácky populární inscenace divadla SemTamFór současného francouzského autora Cleménta Michela Ani o den dýl! obrací klasickou zápletku milostného trojúhelníku. Hlavní hrdina se uchyluje k zdánlivě nejjednoduššímu řešení - lhaní, aby se z nežádoucí situace mohl dostat. A pak už není ve lhaní sám. Malá lež plodí větší, jedna se vrší na druhou a pravda, která nakonec vyjde najevo, nepřináší kýžený efekt.

Z herců, které budete mít možnost vidět na štaci v Žižkovském divadle, se vám kromě členů Divadla SemTamFór, představí i hosté divadla – Tomáš Červinek, čerstvý člen Švandova divadla, Jan Bartoška, herec pražského Divadla Bez Hranic a Marek Příkazký, herec Městského divadla Zlín.

Podrobnější informace o přehlídce Žižkovská štace získáte na internetových stránkách divadla http://www.zdjc.cz/, více o Nezávislé divadelní scéně SemTamFór na stránkách www.semtamfor.cz.

zdroj zprávy: Jana ŽáčkováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.