Zpráva

Veselé skoky zahajují novou sezonu
[6.10.2009]
Veselé skoky otevírají 8.10. novou sezonu reprízou taneční grotesky Ve stanici nelze, která byla nominována na cenu Argus Angel v Brightonu (2007) a v Sarajevu získala 1. místo na festivalu Theatarfest (2006). Toto úspěšné představní se přiblížilo již 100 repríze. Veselé skoky si dopřály delší zasloužené prázdniny po náročném zahraničním turné. Na konci června uvedly svůj titul Baby box v Londýně a následně ve třech městech Srbska.

Ani během prázdnin soubor ale úplně nezahálel, průběžně pracoval na nové inscenaci. Bude se jednat o velmi černou grotesku Havran, jejímž autorem je Edgar Alan Pú. Pokud vám to nápadně připomíná jméno Edgar Alan Poe, jste na správné stopě. Po původních, autorských projektech se Veselé skoky poprvé rozhodly pro zpracování klasické látky, a to nejznámější světové hororové básně. Opět po svém. V novém a velmi neseriózním překladu. Vedle šestice živých tančících herců uvidíte živého tančícího bubeníka a živou tančící zpěvačku a smyčcovou virtuózku Gabrielu Vermelho. Také autorský tým se obměnil. Podle scénáře a v režii Miroslava Hanuše se na výsledném tvaru podílí více choreografů. I herecký soubor se inovuje, někteří marodí, jiní rodí, nebo odpočívají. Proto budete moci vidět na jevišti i zbrusu nové tváře. Premiéra nového hopsavého kousku je plánována na prosinec.

Veselé skoky prezentují svébytný styl pohybového divadla, který propojuje taneční i herecké techniky. Domovskou scénou souboru je Divadlo v Celetné v Praze.