Zpráva

Křídla 2010
[22.12.2010]
Městské divadlo Brno vyhlásilo nejpopulárnější osobnosti v anketě Křídla. Do této divácké ankety mohli příznivci Městského divadla Brno hlasovat prostřednictvím anketních lístků, a to pro svého nejoblíbenějšího herce či herečku, režiséra, výtvarníka i jednotlivou inscenaci. Slavnostní vyhlášení vítězů se pak uskutečnilo 22. prosince. Show připravil i zrežíroval Igor Ondříček a jako obvykle se všichni účinkující ukázali jinak, než jsme je dosud mohli jako diváci poznat. Během večera byla také pokřtěna již patnáctá ročenka MdB mapující sezonu 2009/10.

A pro koho hlasovalo celkem 5.520 diváků? Nejpopulárnější herečkou sezony 2009/2010 se stala Hana Holišová, nejoblíbenějším hercem Aleš Slanina. Pro diváky nejatraktivnější inscenací je muzikál Probuzení jara, za který si cenu odnesl režisér Stanislav Moša. Nejvýznamnějším počinem roku jsou pak pro příznivce brněnského Městského divadla kostýmy k inscenaci Ptákoviny podle Aristofana, které navrhla Andrea Kučerová. Odměněn byl také Jan Mazák za svou roli Caribaldiho v tragikomedii Síla zvyku, a to Cenou kolegia Dokořán. Cenu osobnosti roku převzal z rukou ředitele Městského divadla Brno Ing. Jiří Vybíral, který po mnoho let pomáhal divadlu, a to nejvíce za éry, po kterou byl předsedou představenstva a generálním ředitelem akciové společnosti Hanácké železárny a pérovny. A konečně Cenu bezpečného zázemí, o kterém rozhoduje umělecký soubor divadla, získala jevištní technička Hana Konečná.

Doplňme ještě další pořadí v hlavních kategoriích: z hereček nejvíce hlasů dále získaly Jana Musilová, Alena Antalová, Markéta Sedláčková, Radka Coufalová a Ivana Vaňková, z herců mezi nejpopulárnější na základě hlasů od diváků patří Petr Štěpán, Erik Pardus, Milan Němec, Lukáš Vlček a Igor Ondříček. Z inscenací se na dalších místech umístily Hello, Dolly!, Mozart!, Blbec k večeři a Becket aneb Čest boží.