Zpráva

5 let odtikáno
[19.4.2011]
Od 6. do 14. května 2011 můžete v Roxy/NoD navštívit přehlídku neobvyklých experimentálních inscenací tvůrčí skupiny Boca Loca Lab, v jejímž čele stojí režisér Jiří Adámek. Během jednoho týdne bude možné zhlédnout inscenace, které se pro svůj neobvyklý a čistě formální jazyk dočkaly mnoha divadelních cen v Česku i Evropě. Přehlídka tvorby režiséra Jiřího Adámka a divadelní skupiny Boca Loca Lab je ohlednutím za pěti lety
soustředěné tvorby nového typu politického hudebního divadla, kterou odstartovala ceněná inscenace Tiká tiká politika. Během přehlídky bude v české premiéře, kromě uvedení všech dosavadních děl a improvizačního vystoupení skupiny, představena i nová inscenace Jiřího Adámka Changemakers vytvořená v berlínské Neuköllner Oper.

Divadelní skupina Boca Loca Lab je tvůrčí platforma pro realizaci inscenací, scénických skic, improvizovaných vystoupení a workshopů. Boca Loca Lab je na české scéně průkopníkem hudebního divadla (théâtre musical). Zakladatelem a vedoucí osobností je režisér Jiří Adámek, který je rovněž autorem libret ke všem dosud uvedeným projektům. Boca Loca Lab vznikla v roce 2007 na základě inscenace Tiká tiká politika. Dále následovalo Klikněte na video, ve kterém došlo ke zpracování internetových komentářů popravy Saddama Hussaina. Dosud posledními projekty jsou Evropané z roku 2008 a Teritorium, které mělo premiéru v roce 2010. Oba projekty vznikly v Experimentálním prostoru Roxy/NoD.

Mezi hlavní spolupracovníky Boca Loca Lab patří dramaturgyně Martina Musilová, scénografové Kristýna Täubelová a Jakub Kopecký, dále například hudebník Mikoláš Růžička, choreografka Zuzana Sýkorová a herci Pavol Smolárik, Anna Synková, Vendula Štíchová, Daniel Šváb, Petr Vančura, Zita Morávková, Ivana Uhlířová a další.