Blog uživatelů i-divadla

Noc divadel 2014
vydáno: 16.11.2014, Furciferka

Noc divadel jsem letos zahájila ve Švandově divadle, kam jsem se přiřítila pět minut před sedmou naspeedovaná obrovským množstvím kofeinu z Prague coffee festivalu, a kde jsem ke svému velkému zklamání zjistila, že Buchty a loutky mají na Automat na filmy uplně plno, a že se do sálu už nepouští.

Ve velkém sále bylo ještě volno, tak když už jsem tam byla, šla jsem se podívat na kabaretní minipředstavení Dekabaret. Nebylo to uplně špatné, ale moje zklamání, že jsem se nedostala na ty Buchty, asi trochu ovlivnilo, že jsem si tohle představení moc neužila. 

Naštěstí Buchty hrály Automat během večera hned třikrát, takže na třetí pokus se konečně zadařilo. A stálo to za to.

 

Cestou na Novou scénu, kde jsem byla (naštěstí) předem zaregistrovaná na komentovanou prohlídku, jsem se ještě zastavila v Divadle Kampa, kde od 21 hod probíhalo improvizované představení (za spoluúčasti diváků) IMPRO. Byla to moje první zkušenost se zcela improvizovaným divadlem. Popravdě, nevím, co jsem si od toho slibovala. Vzhledem k tomu, že patřím mezi divadelní diváky, kteří si divadelní představení vybírají hlavně podle režiséra, mohla jsem předem očekávat, že "představení bez režiséra" nebude můj šálek kávy.

Pozdněvečerní komentovaná prohlídka Nové scény se zaměřením na architekturu rozhodně byla zlatým hřebem večera.

 

Celkově vzato pozivní zážitky přebyly ty méně pozitivní, takže z mého pohledu se letošní Noc divadel vydařila.

Dost mě však překvapila obrovská fronta před Národním divadlem (dle programu asi na noční vyhlídku z terasy), která se táhla až před vchod na Novou scénu. Tak jen doufám, že se z Noci divadel nestane taková ta předimenzovaná masová záležitost, do které za poslední roky dorostla Muzejní noc.

 

 

Švandovo divadlo - Dekabaret -  50 %

Buchty a loutky - Automat na filmy -  70 %

Divadlo Kampa - IMPRO -  30 %

komentovaná prohlídka Nové scény - 85 %


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.