Blog redakce i-divadla

Muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť je zábavná hříčka, ve které si divák může vychutnat spoustu stylově velmi různorodých melodií od geniálního muzikálového autora Andrewa Lloyda Webbera. Velice podařené je také přebásnění Michaela Prostějovského, které zachovává vtip a šmrnc originálu.

Plzeňská inscenace režisérky Gabriely Petrákové má slušný spád, daří se souhra početného dětského sboru s představiteli dospělých rolí. Ondřej Zicha umístil muzikál do kulis odkazujících na dnešní internetovou dobu, na bočních kulisách jsou k vidění zavináče, lajky a podobné symboly. Jinak se ale s tímto prvkem v inscenaci nepracuje. Celkově je scénografie jednoduchá, bez zbytečných přestaveb, jen by mohla být trochu spektakulárnější.

Velkým plusem plzeňské inscenace jsou výkony představitelů hlavních rolí. Pavel Klimenda je ideálním Josefem - pěvecky bezchybný, dostatečně sympatický, aby mu (nejen) dětské publikum mohlo fandit. Do role Vypravěčky "naskočila" Michaela Nosková a její znělý hlas dokáže bez obtíží utáhnout celý part. Drobné nepřesnosti v nástupech se časem jistě vyladí. Trochu mě zklamal Jan Kopečný v roli Faraona, elvisovský sound a drajv jeho pěveckému číslu trochu schází. Jedenáctičlenná skupina Josefových bratrů působí sehraným dojmem, nejvíce vynikne asi Jozef Hruškoci.

Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť je kus, který asi nezklame žádného fanouška žánru a je to navíc zábava pro celou rodinu.


Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.