Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Nová scéna]

Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Premiéra: 1.12.2018. Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Lucie Loosová. Light design: Jakub Sloup. Choreografie: Ladislav Cmorej. Hudební nastudování: Pavel Kantořík. Pěvecké nastudování: Sára Bukovská. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Gabriela Haukvicová-Petráková.
2:00

Osoby a obsazení
Josef - Pavel Klimenda
Vypravěčka - Kateřina Falcová
Jákob & Putifar - Roman Krebs
Faraon - Tomáš Savka / Petr Vondráček / (+ alt.)
Gád & První vězeň - Martin Holec
Rúben & Číšník - Jozef Hruškoci
Neftali - Pavel Režný
Lévy & Druhý vězeň - Martin Šefl
Šimeón - Radek Antonín Shejbal
Isachar - Adam Rezner
Ašer - Libor Matouš / Lukáš Hlavatý (understudy)
Dan - Tomáš Zbranek / Lukáš Hlavatý (understudy)
Zebulón - Jan Veselý
Juda & Pekař - Lukáš Ondruš
Benjamin - Ondřej Kudrna
Madam Putifarová & Ředitelka školy - Stanislava Topinková-Fořtová
Manželka Rúbena - Kristýna Bečvářová
Manželka Zebulóna & Apache, tanečnice - Charlotte Pščolková
Kantorka - Hana Spinethová
Manželky dalších Josefových bratrů - Soňa Hanzlíčková Borková / Klára Jelínková / Tereza Koželuhová / Tereza Machová / Marianna Polyáková / Eva Staškovičová / Viktorie Tandlerová / Karolína Tothová / Lucie Zvoníková / Stanislava Hajduková
a další

Muzikálová show s poučným a poutavým příběhem na motivy starozákonní legendy o Jákobovi, jednom z jeho dvanácti synů Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti.
D10+
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
90 %
90151000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 80 %
Michal Novák 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 80 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 752)
přínosný / zajímavý komentář
Z mého pohledu po všech stránkách dobře provedený rodinný muzikál. Je to správně veselé a hravé, bez problémů to drží dobré tempo od začátku do konce a vás to prostě baví se na to dívat. Moc pěkně udělaná scéna, která celou tu hravost krásně podporuje. Funkční a dynamické choreografie, též povedené kostýmy. Po herecké stránce výtečný hlavně P. Klimenda jako Josef a potěšila i K. Falcová jako vypravěčka. Z ostatních zaujal hlavně P. Vondráček jako faraon střihnutý Elvisem. A v neposlední řadě též skvělý dětský sbor, který mě opravdu mile překvapil. Za mě tedy naprostá spokojenost. 85%
Michal Novák 80 %
(zadáno: 5.12.2018, počet hodnocení: 1024)
přínosný / zajímavý komentář
V případě inscenování „Josefa“ stačí pochopit mladistvého ducha této kompozice (autory v průběhu času nastavované a hudebně košatící). Tedy přenést na jeviště čirou radost, barevnost a vlastně nic více neřešit. Plzeňská inscenace srší energií, má švih a nebojí se pracovat s emocí. Základním kánonem je tedy hravost a když ještě k tomu máte v souboru pro roli Josefa skvělého Pavla Klimendu, je zaděláno na divácký ohlas, který opět přesáhl hranice regionu. Kromě toho samozřejmě můžete objevovat hudební motivy, které Lloyd Webber vybrousil k dokonalosti v dalších svých dílech.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
RaB 100 %
(zadáno: 20.6.2019, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší muzikál, co jsem zatím na Nové scéně viděl.
Největší obdiv patří Kateřině Falcové a Pavlu Klimendovi - skvělý výběr hlavních rolí.
Cindy.92 90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Nelze než souhlasit s většinou názorů zde uvedených. Úžasný a pestrobarevný muzikál :) Role Josefa sedne P. Klimendovi jako ulitá. I ostatní hrdě zvládají své role vč. vypravěčky K. Falcové. Navíc mě z bratrů zaujala písen J. Hruškociho a obecně výkony L. Ondruše a M. Holce. Scéna je ponořená do aktuální tematiky a přesto barevná a hravá. Jediným zklamáním pro mě byl výkon P. Vondráčka (faraon).
DivadelniFan 80 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 187)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikálový soubor DJKT opět předvedl muzikál na světové úrovni! Moc hezká scéna, plno optimismu, energie, radosti a barviček. Člověk musí odcházet s úsměvem na tváři. Jinak to snad ani nejde. Špičkový výkon podal Pavel Klimenda! Je to hvězda! Skvěle mu sekundovala Kateřina Falcová, které role vypravěčky velmi sedla. V menších rolích zaujali Lukáš Ondruš a Roman Krebs. Musím vyzdvihnout úžasně sladěný dětský sbor. To se jen tak nevidí.
Vřele doporučuji. Říkám to už dlouho - v Plzni uvidíte opravdový MUZIKÁL!
Veronika K. 100 %
(zadáno: 31.3.2019, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Veselý, hravý, pestrobarevný a šmrncovní muzikál s vynikajícím Pavlem Klimendou v hlavní roli Josefa. Perfektní zpracování (kostýmy, scéna, projekce), všechny herecké a pěvecké výkony i orchestr na jedničku. Určitě půjdu znovu.
Anah 100 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 167)
přínosný / zajímavý komentář
Za poslední dobu jedno z nejkrásnějších představení jaké jsem viděla, plné emocí, nádherné hudby, a skvělých pěveckých výkonů. Výborná režie a krásné kostýmy. Vemte na představení děti, bude se jim to líbit.
Koččka 100 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedené. Výkony dětských herců obdivuhodné.
Jolana 80 %
(zadáno: 20.1.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace plná výborných režijních nápadů. Především skvělá company a hlavní role ztvárněná P. Klimendou byla trefa do černého. Herecky výborná K. Falcová avšak pěvecky mně v této roli vadila její pěvecká technika . Více pop zpěvu než její operní techniky by určitě této roli prospělo. Jinak celkově velice příjemné a milé představení.
Abigail7 90 %
(zadáno: 21.12.2018, počet hodnocení: 240)
přínosný / zajímavý komentář
85-90%:
Zábavná, hravá a svižná inscenace; výborná režie dokonale schopná ustát rychlé tempo původního díla, zábavná a efektní scénografie, byť v mnoha momentech podobná ostravské inscenaci, na níž se část tvůrčího týmu rovněž podílela. Na Novou scénu až výjimečně dobrý zvuk a hlavně výborné výkony. Skvělé sehrání company - vlastně všech ostatních stálých členů souboru - zajímavé a zábavné choreografie, perfektní ústřední dvojice - Vypravěčka Kateřiny Falcové je její další naprosto suverénní rolí po Marii, a Pavel Klimenda jako Josef - skvělá volba obsazení a další jeho výborný výkon.
J.anek 80 %
(zadáno: 5.12.2018, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Krása, krása ani muk
Zdá se, že jsem sexy kluk, zpívá Josef a neplatí to jen o pestrobarevném plášti a o kouzlu jeho osobnosti. Celý muzikál je krása a radost.
Velkým trumfem jsou slova Michaela Prostějovského. Výtvarníci a choreografové si hrají s barvami, styly, s legem.
Náramná je učitelka Kateřiny Falcové, takovou by chtěl každý. Tomáš Savka už je v Plzni jako doma a jako Elvis je boží. A velká zábava je vidět muzikálové hvězdy v malých rolích. Skvělá je práce s dětmi. Nejen že byly dobré pěvecky a tanečně, ale hlavně je to moc bavilo. No a Pavel Klimenda jako Josef jednoduše září.
VasekN 90 %
(zadáno: 3.12.2018, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
V depresivním podzimu je kus plný PESTROBAREVNÉ pozitivní energie, nápaditých choreografií, originálních kostýmů, úžasných výkonů dospělých herců (jimž vévodí vynikající Pavel Klimenda a neméně skvělá Katka Falcová), fantastického dětského sboru (klobouk dolů!) a super režie přesně to, co vám vykouzlí úsměv na rtech... Mně hrály pestré barvy při odchodu z divadla v srdci, za čež děkuji! 90%
Evcule 100 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné představení plné barev. Hlavní roli exceluje Pavel Klimenda. V hodný pro děti i dospělé. Pohlazení po duši v tomto uspěchaném světe.
Janet 100 %
(zadáno: 30.9.2019, počet hodnocení: 42)
Kamaela 60 %
(zadáno: 13.6.2019, počet hodnocení: 32)
Lera 90 %
(zadáno: 26.3.2019, počet hodnocení: 62)
HawkeyeSaw 90 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 135)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.