Počet komentářů: 1
Nový komentář

Blog redakce i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
MDP: Divadlo ABC - Všechno na zahradě
Michal Novák, 25.10.2008
Nová inscenace Městských divadel pražských Všechno na zahradě odpovídá na otázku, co je člověk schopen všechno udělat, aby měl více peněz. Inscenace je skvělá před přestávkou, kdy záhada obratu životní úrovně Jenny a Richarda je perfektně stupňována...až exploduje. Ale pak lze přece jen pocítit určité zklamání při úplném rozkrytí zápletky, která svou jistou perverzitou nepůsobí zcela uvěřitelně nebo pravdivě.

Dramaturgická proklamace hovořila cosi o aktuálnosti tématu a poukázání na konzumnost naší společnosti. Avšak diktát peněz přece jen vypadá dnes jinak než v podobě ideálu „mít zimní zahradu“. Přes tuto výhradu jsem však viděl parádní herecké výkony Aleše Procházky (kandidát do ankety, hm?) a Veroniky Gajerové v rolích finančně strádajícího manželského páru, který rozvrátí a následně stmelí způsob nabití peněz. Že peníze nejsou všechno, dokazuje pábitelská postavička souseda Jacka (Miroslav Vladyka), který zůstane nad věcí, i když mu autor předepsal brutální konec. Víc neprozradím.

Viděl jsem to, co jsem viděl, a celkový dojem z viděného je 60 %.

Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu
[Editovat tento článek]


Opravdu smazat


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Julie (1.6.2012, 09:28:55)  reagovat
derniéra
Po shlédnutí včerejší derniéry mám pocit, že jsem viděla jiné představení než Vy. Na obratu životní úrovně nebylo nic překvapivého, naopak finále druhé části mělo vtip a obsah. Na scéně byli vidět Dana Syslová, Veronika Gajerová, Aleš Procházka a Miroslav Vladyka (vynikající). Ostatní herci byli pouze statisté - papírové figury by se mi zdály originálnější, mohly být doprovozeny mluveným komentářem.

Postava pubertálního syna byla zahozenou šancí - mohl svým rodičům nastavit zrcadlo a být jejich protipólem (nebo z nich mít alespoň legraci), ale jen tam tak divně poskakoval.

Obecně nevím, proč se v ABC drama vyjadřuje ječením, smutek sezením na podlaze a radost poskakováním. Fakticky pan režisér Svojtka neumí nic jiného vymyslet?