A studio Rubín

Plán B

Premiéra: 21.5.2023 | 1:00x
Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba a texty písní: David Oupor. Režie: Jiří Ondra.
Táboráková inscenace o chatařství a chalupaření, o velkých plánech, buřtech a iluzích, o snech a úskalích realizace, o kruzích, které se nemají rušit a kruzích pod očima, které nejde vymazat a o které tu ale ve finále vůbec nejde. A o nekonečnu noční oblohy a odhodlání. Večer u táboráku. Tři lidé, kteří se rozhodli realizovat svůj pracovní (životní) plán B, protože jejich plán A (nynější práce) končí. Dosavadní práce je totiž buď zcela nudná, nesmyslná a deprimující, nebo vlivem krize neexistuje, případně je bez perspektivy, což je teda taky dost nanic. Nebo všechno dohromady. A co teď, že jo? Dělat dál to, co dělám, i když to už dělat nechci, nebo dělat to, co bych chtěl dělat, ale nedělám to...?
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 10. prosince 2023.
A studio Rubín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
23.10.Po20:00 vstupenky

Volby

Zprávy

(6.9.2023)
Pražské divadlo A studio Rubín představilo v rámci jubilejní 55. sezony s názvem „pouť budoucí je tvá“ poslední premiérovou inscenaci Plán B. Herci Agáta Kryštůfková, Jiří Panzner, Natálie Řehořová a rubínovský technik David Oupor v ní sní o své jiné a ještě lepší budoucnosti a poukazují na tenkou hranici, která dělí sny a představy od reálného žití. Inscenace a její text vznikly kombinací několika metod – text první a poslední scény napsali Jiří Ondra a Dagmar Fričová, další scény vznikly na základě rozhovorů s herci, kteří v inscenaci prozradí své skutečné plány B, a v neposlední řadě improvizací herců a scénografky Jany Hauskrechtové přímo při zkoušení. Plán B v režii Jiřího Ondry uvedlo A studio Rubín 21. května. Další reprízy jsou nově naplánovány na 26. září a 23. října.
(15.5.2023)
Pražské divadlo A studio Rubín představí v rámci jubilejní 55. sezony s názvem „pouť budoucí je tvá“ poslední premiérovou inscenaci Plán B. Herci Agáta Kryštůfková, Jiří Panzner, Natálie Řehořová a rubínovský technik David Oupor v ní budou snít o své jiné a ještě lepší budoucnosti a poukáží na tenkou hranici, která dělí sny a představy od reálného žití. Inscenace a její text vznikly kombinací několika metod – text první a poslední scény napsali Jiří Ondra a Dagmar Fričová, další scény vznikly na základě rozhovorů s herci, kteří v inscenaci prozradí své skutečné plány B, a v neposlední řadě improvizací herců a scénografky Jany Hauskrechtové přímo při zkoušení. Plán B v režii Jiřího Ondry uvede A studio Rubín 21. května.