A studio Rubín

Tumor: Polyamor

Premiéra: 21.9.2022 | 1:30x
Dramaturgie: Lucie Ferenzová. Výprava: Jan Husták. Hudba: Björn Hansson a citace. Režie: Nela Kornetová.
Silně smyslová inscenace propojující pohyb, vizualitu a slovo, která si jako své téma bere rakovinu, její bujení a metastáze, kterou dává do paralely s polyamorií. Jak je možné lásku sdílet mezi více jak dvěma lidmi? Roste s počtem partnerů i míra lásky? „To, že tvoří pár, na to si tedy už všichni zvykli. Dokonce i oni dva si na to zvykli. Nebylo to vždycky jednoduché. Ale teď je to tak, jak to je. Žijou spolu. A náhle, osud tomu chtěl, je tu někdo třetí. Od teď už nebude nic, jak bylo. Od teď už bude všechno jinak. Jde vůbec, aby to jinak nebylo? A všichni přece víme, že to JINAK znamená v tomhle případě špatně. Takže jsou teď tady spolu – tři, čtyři, pět. To je najednou lásky! No, není to někdy lehký...“
15!    
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Hlasování končí za 4 dny.
A studio Rubín
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
50 %
5011000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
7.12.Čt19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
29.11.2022 | 1962 hodnocení
+ souhlasím
Po celou dobu je zábavné sledovat T. Těžkou, M. Rogerse a J. Viňarského, resp. přirozené a plynulé propojení mluveného slova, pohybu a zpívaných pasáží (karaoke) záměrně se pohybujících na hraně kýče. Originální je i užití japonského umění shibari / kinbaku (svazování pomocí lan), které by nemuselo být od námětu zcela vzdálené. Problém je však ve scénáři. Přestože nemělo jít o edukaci na téma polyamorie (dosud spíše opomíjené), v záměrně nesouvislém textu se myšlenky až příliš ztrácí, jevištní akce se nestávají dostatečnou náhradou. Přestože si účinkující dokáží získat sympatie, ve výsledku jde spíše o promarněnou příležitost.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
dwarfal  50 %
25.3.2023 | 97 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.