Alfred ve dvoře

Krajina s bažantem, zajícem a srnkou

Premiéra: 28.11.2022 | 1:05x
SixHouses
Hudba: Matouš Hekela. Výprava a režie: Jan Mocek.
Performance na pomezí country concertu, vizuální instalace a divadla. Nesnesitelně nostalgická báseň o křehkosti zavede diváky do zvláštního světa, ve kterém se tři chlapci pokoušejí vyrobit přírodní scenérii. Diorama jaké znají z muzea přírodní historie, možná spíš krajinu z Red Dead Redemption. Pomalu se měnící environment zaplňují kameny, klacky a stromy. Začíná pršet, na horizontu se objeví duha. Všechno je tu ale umělé. Natures mortes. Všechno je křehké, snadno se rozpadá. Na pozadí heroické krajiny se tři trubadúři ještě naposled pokusí čelit nelítostnému, hrubému světu, anebo se nadobro rozplynou...
  
Alfred ve dvoře
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
16.12.2022 | 1919 hodnocení
+ souhlasím
Stále se měnící a do detailu promyšlená scénografie s nejedním překvapením. Variace nosného hudebního motivu s anglickým textem zní takřka celou dobu a neomrzí. V pečlivé koordinaci s výpravou a zvukem se pohybuje trojice nemluvících performerů, jejichž počínání je zábavné sledovat. Ke slovu se často dostává humor doplňující obsah. O obsahu inscenace je těžké psát, protože J. Mocek s performery spíše nabízí, o čem divák může přemýšlet. Například o návratu k přírodě, o který se vzhledem k jejímu narušení lze jen neúspěšně snažit. Nebo o ekologii, pseudoekologii atd. Anebo o něčem jiném... A (ne)přijetí diváckou individualitou? Nevyzpytatelné!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jeff23  80 %
1.12.2022 | 71 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.