Alfred ve dvoře

Sticker

Premiéra: 6.6.2013 | 1:05x
Námět: Halka Třešňáková, Jan Bárta. Výprava: Milou Veling. Hudba a texty písní: David Hlaváč. Režie: Halka Třešňáková, Jan Bárta, Milou Veling.
Poslední uvedení: únor 2015.
Pohybové divadlo na téma, co vás může potkat na zdánlivě nekonfliktní návštěvě manželského páru, který už ledaco zažil. Prezentace jich samých coby idylického páru na úrovni se zvrtává do sledu absurdních manipulací, vzájemných provokací a výčitek vztahujících se ke společné minulosti. Pocit trapnosti z pohledu do intimity tohoto manželství vede k otázce, zda toto, i přes jistou zvrácenost, není ta pravá láska...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Alfred ve dvoře
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
21.11.2013 | 2028 hodnocení
+ souhlasím
55%. Halka Třešňáková a Jan Bárta se ve svých společných projektech orientují na pohybové divadlo, do něhož promítají i činoherní prvky. Ve Stickeru nahlédli na vztah manželské dvojice. Situace, které se zprvu jevily jako bezproblémové a jasné se z jiných úhlů pohledu (doslova pootočenou prezentací téhož) ukazují v jiném světle. Podařilo se neobvykle vystihnout několik pravd o tom, co je na dlouhodobém vztahu krásné i těžké. I finální rozuzlení dávalo smysl. Slabinou byla občasná „polopatičnost“ vyjádření. A inscenaci by také prospěla promyšlenější práce s prostorem a jevištními prostředky.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.