Činoherní studio Bouře

Don Gordon

Cena za něžnost

Premiéra: 26.9.2011. Podle románu Larryho MacMurtryho a podle filmového scénáře Jamese L. Brookse. Překlad: Pavel Dominik. Režie: Viktorie Čermáková.
2:15

tato inscenace byla dříve uváděna v divadle: Divadlo Palace
> detail původní inscenace


Hra podle oscarového filmu, zdařile oscilující na hranici komedie a melodramatu, zachycuje během bezmála třicetiletého časového úseku proměnu vztahu autoritativní výstřední matky a dcery, která se snaží vymanit z jejího područí...
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Rivombrosa 70 %
(zadáno: 12.12.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace podle 30 let starého oscarového filmu, který mne v době vzniku a mého mládí nedojal. Uběhlé roky a životní zkušenosti to změnily a já na konci představení slzela.. Hra se povedla, je skvěle obsazená a všichni herci odvádějí velmi dobré výkony, zaujme Čvančarová, která je ve své roli dcery jako ryba ve vodě, jen to oslovení "ty vole mami" je patrně přizpůsobeno dnešní době.. Trochu rušivé je to přesouvání postranních kulis, ale jinak asi řešit nelze.. Povedené představení, silné téma vztahu matky a dcery, dobré obsazení i herecké výkony. Doporučuji !
EliAn 70 %
(zadáno: 2.10.2016, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
75% Viděno již před časem, ale pamatuji si, že mě to příjemně překvapilo. Zdaleka to nebyla jen komedie. Téma vztah matka - dcera je široké a vděčné.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.