Činoherní studio Bouře

Cena za něžnost

Premiéra: 26.9.2011 | 2:15
Podle románu Larryho MacMurtryho a podle filmového scénáře Jamese L. Brookse. Překlad: Pavel Dominik. Režie: Viktorie Čermáková.
Hra podle oscarového filmu, zdařile oscilující na hranici komedie a melodramatu, zachycuje během bezmála třicetiletého časového úseku proměnu vztahu autoritativní výstřední matky a dcery, která se snaží vymanit z jejího područí...

tato inscenace byla dříve uváděna v divadle: Divadlo Palace
> detail původní inscenace
Činoherní studio Bouře
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
68 %
6851000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Bova  70 %
(zadáno: 21.11.2019, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobré představení.Všichni herci předvedli skvělé výkony.Nejvíce mě zaujala Jitka Čvančarová, která byla úžasná a roztomilá.Viděla jsem ji na více pražských scénách a nikdy mě nezklamala.
EliAn  70 %
(zadáno: 2.10.2016, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
75% Viděno již před časem, ale pamatuji si, že mě to příjemně překvapilo. Zdaleka to nebyla jen komedie. Téma vztah matka - dcera je široké a vděčné.
Rivombrosa  70 %
(zadáno: 12.12.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace podle 30 let starého oscarového filmu, který mne v době vzniku a mého mládí nedojal. Uběhlé roky a životní zkušenosti to změnily a já na konci představení slzela.. Hra se povedla, je skvěle obsazená a všichni herci odvádějí velmi dobré výkony, zaujme Čvančarová, která je ve své roli dcery jako ryba ve vodě, jen to oslovení "ty vole mami" je patrně přizpůsobeno dnešní době.. Trochu rušivé je to přesouvání postranních kulis, ale jinak asi řešit nelze.. Povedené představení, silné téma vztahu matky a dcery, dobré obsazení i herecké výkony. Doporučuji !
Te_rez  60 %
(zadáno: 10.10.2020, počet hodnocení: 24)
Valmez  70 %
(zadáno: 3.11.2019, počet hodnocení: 328)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.